Dvořáka drží nad vodou ohlasy z domova

30 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Z hořkého zklamání, které si připravil nevydařeným olympijským závodem, se desetibojařský mistr světa a světový rekordman Tomáš Dvořák už pomalu dostává. Velký podíl na tom podle jeho slov mají pozitivní ohlasy od fanoušků z České republiky, kteří jej neodepsali, ale naopak ocenili jeho bojovnost, se kterou navzdory zdravotním problémům soutěž dokončil. Potvrdil to i on-line rozhovor, ve kterém Dvořák po internetu odpovídal čtenářům iDNES. "Začínám myslet na Atény," prohlásil odhodlaně. Odpovědi Tomáše Dvořáka čtěte ZDE

On-line rozhovor s Tomášem Dvořákem se protáhl na rovné tři hodiny. I při sobotě, kdy internet sleduje mnohem méně čtenářů než ve všední dny, se na nešťastného hrdinu olympijského desetiboje snesla záplava otázek. Hodinu trpělivě diktoval své odpovědi redaktorům iDNES do počítače, další půlhodinu pak pokračoval s diktafonem u úst. Žádnou odpověď neodbyl holou větou, takže následné přepisování trvalo další půldruhé hodiny.

"V současné době jsem největším soupeřem sám sobě. Bohužel, ten méně zdravý mě tady porazil," uvedl v jedné z odpovědí. V úterý a ve středu na Olympijském stadionu překonával zdravotní potíže, mezi soutěžními dny byl prakticky na dně. Plánovaný útok na světový rekord byl ten tam, naděje na aspoň bronz, když už ne na vysněné zlato, byla téměř nulová a zhuntované tělo odmítalo poslušnost. Tomáš se však kousl a druhý den závod dokončil.

Skončil šestý, psychicky i fyzicky byl na dně, ale teď už se z toho začíná dostávat. "Mnohokrát děkuji, že mě máte všichni rádi, je to rozhodně jedna z věcí, které mě v současné době drží nad vodou," vzkázal čtenářce Lídě, která jej zapřísáhla, aby ještě nekončil: "O konci kariéry rozhodně neuvažuji, hrozně rád bych odešel na vrcholu, ne takovýmto neúspěchem. Budu se snažit, aby další závody byly podle mých představ."

Možná není daleko doba, kdy bude na závodech vystupovat ve dvojí roli, jako závodník i trenér. V on-line rozhovoru totiž naznačil, že možná převezme štafetu po svém kouči Zdeňku Váňovi: "Nejsem o tom ještě zcela rozhodnut, ale je to věc, která mě v současné chvíli hodně pronásleduje. Věřím, že ho ještě myšlenky na skončení přejdou, ale zatím to vypadá tak, že budu trenérem sám sobě a ještě svým kolegům. Nevím, jestli zvládnu, uvidíme." Mezi Dvořákovými svěřenci by se tak ocitl také jeho kamarád i soupeř Roman Šebrle, stříbrný medailista ze Sydney.

Společně by mohl bojovat v Aténách, které už nyní Tomáše Dvořáka začínají zajímat. Prohru ze Sydney hodlá odčinit na olympijských hrách v roce 2004: "Prakticky od této chvíle se začínám psychicky připravovat na Atény, i když jsou strašně vzdálené a mezitím je spousta závodů. Jsem už poměrně zralý desetibojař, takže musím myslet na závod, kde chci dokázat životní maximum, a kde bych hrozně rád skončil životním úspěchem. Věřím, že mysl, která mě provází v mém sportování, je mou devizou, a když mě podpoří i tělo, tak budu rozhodně o zlato bojovat."

Odpovědi Tomáše Dvořáka čtěte ZDE

Poslední půlhodinu nad počítačem strávil Tomáš Dvořák s diktafonem v ruce a nahrával odpovědi na záplavu čtenářských dotazů

Nejčtenější

Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz