Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 6. 2. 2014 13:37

ZOH v Soči: Snowboarding - slopestyle

Jak si vede Šárka Pančochová, komentuje Petr Procházka

Snowboarding žen - slopestyle
V 15.00 začínají kvalifikační jízdy akrobatických lyžařek v boulích i s účastí Nikoly Sudové a Terezy Vaculíkové. On-line přenos můžete sledovat na iDNES.cz. Hezký a pohodový zbytek dnes.
Sárka Pančochová Šárka Pančochová se po dnešním dílčím nezdaru představí v neděli dopoledne v semifinálových jízdách. O čtyři volné vstupenky do odpoledního finále se tam utká 15 závodnic.
Američanka Jensonová skončila sedmá, kvalifikace končí.
Sárka Pančochová Šárka Pančochová přímo do finále nepostoupí. Příliš opatrné jízdy se jí nevyplatily. Američanka Karly Shorrová se posouvá na čtvrtou příčku, o sedm bodů před Šárku.
Američanka Shorrová je v cíli a předvedla slušnou jízdu. Nastává chvilka napětí...
Finka Enneová do druhé jízdy nenastoupila.
Šárku Pančochovou budou ohrožovat především Američanky Jensonová a Shorrová, jimž se první jízda nevydařila.
Nizozemka Maasová je až devátá.
Sárka Pančochová Tak ne, pouze 33,75 bodu a Šárka Pančochová zůstává čtvrtá. Ještě čtyři závodnice jí mohou odsunout z postupové příčky.
Sárka Pančochová Vysoký skok a česká reprezentantka je v cíli. Těžko odhadovat, zda to bude stačit ne lepší bodový zisk než v prvním kole.
Sárka Pančochová Otočka se Šárce úplně nevydařila, jde spíš o opatrnou jízdu.
Sárka Pančochová Šárka Pančochová vyrazila do druhého kola.
Kanaďanka Blasmanová si sáhla na sníh v nejméně očekávaný moment, když už měla nejtěžší část jízdy za sebou. Ani ona Šárku neodsune, je pátá.
Norka Norendalová měla ve vzduchu problémy a umístění české reprezentantky neohrozí. Přitom jde o vítězku nedávného prestižního podniku X-games.
Kanaďanka Gasserová jde do čela. Před Pančochovou byla už po první jízdě.
Walkerová do druhé jízdy nenastoupila.
Sárka Pančochová Po první polovině kvalifikace patří Šárce Pančochové čtvrtá příčka, což by znamenalo přímý postup do finále. Ihned následuje druhé kolo, počítá se lepší výsledek.
Američanka Jensonová upadla a na přední příčky se neprosadí.
Američanka Shorrová předváděla hodně vysoké skoky a doplatila na to pádem, hned se však zvedla a dojela do cíle. Řadí se na šestou příčku.
Finka Enneová laboruje se zraněným kotníkem, takže jízdu vypustila. I s drobným zdravotním handicapem je nutné do kvalifikace nastoupit, protože pokud se dá závodnice do pořádku, otevírá jí to dveře do semifinále, které následuje po dvou dnech odpočinku.
Švýcarka Koenzová jde po vydařené jízdě na třetí příčku, Šárka Pančochová klesá na čtvrtou.
Sárka Pančochová Šárka Pančochová se drží na třetí příčce, ještě pojedou čtyři soupeřky.
Nizozemka Maasová po těžké otočce nezvládla dopad a zbytek jízdy vypustila.
Američanka Andersonová patří k favoritkám, což nyní potvrdila. Získala 93,50 bodu, jde do vedení a téměř jistě postoupí přímo do finále.
Sárka Pančochová Šárka Pančochová dostala od rozhodčích 77,75 bodu. Ve své skupině je druhá. Ale v první kvalifikační skupině by tímto ziskem skončila pátá a přímo do finále by neprošla.
Sárka Pančochová A závěr jízdy už byl prvotřídní.
Sárka Pančochová Bohužel následoval nedotočený skok.
Sárka Pančochová Zatím jízda bez chybičky.
Sárka Pančochová Šárka Pančochová s černou kapucí vyrazila na trať.
Na trati je Kanaďanka Blasmanová, po ní už půjde na řadu Šárka!
Výborná jízda Američanky Gasserové znamená zisk hodně slušných 89,50 bodu. To je obrovská šance na přímý postup.
Pouze šestnáctiletá Američanka Walkerová pouze projela trať bez jediného triku.
Sárka Pančochová Naděje Šárky Pančochové na přímý postup do nedělního finále zvyšuje pouze jedenáct startujících závodnic ve druhé části kvalifikace. Slovinka se totiž zranila v treninku a musela odstoupit.
Sárka Pančochová Kromě Šárky Pančochové budou dnes závodit i další dvě české reprezentantky. Akrobatické lyžařky Nikola Sudová a Tereza Vaculíková rozjedou kvalifikační jízdu v boulích od 15 hodin. I tento závod můžete sledovat on-line.
Sárka Pančochová Šárka Pančochová už se rozcvičuje v prostorách startu. Druhá část kvalifikace začne za půl hodiny. Česká reprezentantka půjde na řadu jako pátá v pořadí.
Sárka Pančochová "S tratí tady trošku bojuju," přiznala po treninkové jízdě Šárka Pančochová. "Ale jsem v klidu. Pojedu si to svoje a snad to nějak dám," věří česká medailová naděje.
První část kvalifikace potvrdila náročnost trati, kterou už po trenincích někteří závodníci kritizovali. Polovina soutěžících se nevyhnula pádům nebo zaváháním na dopadu.
Sárka Pančochová Nyní bude technická četa upravovat sjezdovku před druhou kvalifikační skupinou, v níž bude usilovat o postup do finále česká naděje Šárka Pančochová.
Jména čtyř jistých finalistek: 1. Derungsová (Švýcarsko), 2. Brightová (Austrálie), 3. O Brienová (Kanada), 4. Rukajarviová (Finsko). Ostatní závodnice budou bojovat o naději v semifinále.