4. DEN OH: Kosteleckému medaile unikla. Volejbalistky padly se Španělkami

Český střelec David Kostelecký při olympijské kvalifikaci v Riu. (8. srpna 2016) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

9 2016
  • Střelec Kostelecký skončil ve finále trapu na čtvrtém místě
  • Tenistka Kvitová porazila Wozniackou, Šafářová vzdala, Strýcová vypadla
  • Sáblíková promluvila před arbitráží, výsledek se dozví v úterý
  • Judista Ježek, střelec Nepejchal i plavkyně vypadli
  • Sluková s Hermannovou prohrály se Španělkami ve dvou setech

Český sport sahal v pondělní na olympijských hrách v Rio de Janeiru poprvé po medaili. Střelec David Kostelecký, který se potřetí v kariéře dostal do finálové fáze soutěže v trapu, ale nakonec skončil na čtvrtém místě.

„Kdybych doma žádnou olympijskou medaili neměl, bylo by to horší,“ poznamenal Kostelecký a prozradil, že mu nesvědčila zatažená obloha (více o Kosteleckého bitvě o medaili zde).

On-line reportáž

Olympijský den jsme sledovali podrobně

Celý den jsme s napětím sledovali i jednu nesportovní událost - Mezinárodní sportovní arbitráž rozhodovala, zda pustí do cyklistické časovky Martinu Sáblíkovou. Jednání trvalo hodinu a čtyřicet, ale výsledek jsme se nedozvěděli.

Nedozvěděli jsme se ho ani o ve večerních hodinách, verdikt totiž padne až v úterý po obědě (další informace).

Tenisovým hitem (alespoň z českého pohledu) byl zápas na centrálním kurtu mezi Petrou Kvitovou a hvězdnou Dánkou Caroline Wozniackou. Jejich duel druhého kola byl pikantní. Bývalé světové jedničce totiž nyní pomáhá trenér David Kotyza, který dovedl Kvitovou ke dvěma wimbledonským triumfům. Češka však kralovala a zvítězila 6:2, 6:4.

Fotogalerie

Lucii Šafářové nedovolily dohrát zápas proti Kirsten Flipkensové z Belgie střevní potíže a po prohraném prvním setu soupeřce vzdala. Barbora Strýcová nevyužila euforii z úspěšného deblu proti sestrám Williamsovým a Italce Saře Erraniové podle ve dvou setech 6:2, 6:2 (více).

Judista Jaromír Ježek se naposledy pral, avšak loučení s kariérou mu zhořklo a trvalo méně času, než by si přál. Český reprezentant v kategorii do 73 kilogramů nestačil na Kubánce Magdiela Estradu a vypadl už v prvním kole (podrobnosti).

Ve střelbě ze vzduchové pušky nepostoupil Filip Nepejchal. V 17 letech nejmladší účastník soutěže obsadil v kvalifikaci po docela nadějném začátku 35. místo (čtěte zde).

Olympijskou premiéru má za sebou také nejmladší česká sportovkyně. Šestnáctiletá plavkyně Barbora Seemanová skončila v rozplavbě na 200 m volný způsob na 31. místě a do šestnáctičlenného semifinále se nevešla. (o závodech)

Olympijské studio navštívila Adéla Hanzlíčková

Pohledná zápasnice odpovídala i na čtenářské otázky.

Na lagunu Rodriga de Freitase vyjeli veslaři. Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a Jan Vetešník zvládli své opravné jízdy a postoupili do úterního semifinále. Obě české posádky obsadily třetí místo (více zde).

Postup do semifinále deblkánoistů si zajistili ze čtvrtého místa Češi Jonáš Kašpar a Marek Šindler. V kvalifikaci olympijského vodního slalomu se představila také medailové naděje Kateřina Kudějová.

I přes jeden „šťouch“ a dvě trestné vteřiny obsadila pátou příčku a s přehldem postoupila do finále. „Doufám, že v něm budu bojovat o medaile,“ přála si (čtěte).

Smutná Barbora Hermannová sedí v písku během zápasu proti španělské dvojici...

Na moři se představily dvě české lodě. Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová je po dvou rozjížďkách třídy Laser Radial devátá. Viktor Teplý je v mužské kategorii čtyřiadvacátý, Karel Lavický pak v disciplíně RS:X po třech jízdách devětadvacátý (více zde).

A nad ránem rozehrály pod umělým osvětlením svůj druhý zápas základní skupiny B na Copacabaně plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Sluková. Dlouho se na kurtu ale nezdržely, se španělskou dvojicí Elsa, Liliana prohrály ve dvou setech 15:21 a 19:21 (o zápase se dočtete zde).

Výsledky českých sportovců

STŘELBA, trap - Kostelecký - 4. místo. Vzduchová puška 10 m - kvalifikace: 35. Nepejchal - vyřazen

JUDO: muži do 73 kg - eliminace: Ježek vs. Estrada (Kuba) - prohra

VESLOVÁNÍ, dvojskif ženy - opravy: Antošová, Fleissnerová - postup z 3. místa. Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: Kopáč, J. Vetešník, O. Vetešník, Vraštil - postup z 3. místa

TENIS, 2: kolo: Kvitová vs. Wozniacká (Dán.) 6:2, 6:4, Šafářová vs. Flipkensová (Belg.) - skreč, Strýcová vs. Erraniová 2:6, 2:6

VODNÍ SLALOM, muži C2 - kvalifikace: Kašpar, Šindler - postup ze 4. místa. Ženy K1 - kvalifikace: Kudějová - postup z 5. místa

PLAVÁNÍ, 200 m volný způsob - rozplavby: 31. Seemanová - vyřazena. 200 m polohový závod - rozplavby: 21. Závadová, 36. Baumrtová - vyřazeny

JACHTING, muži RS:X - 1. - 3. jízda: 26., 30. a 30. Lavický. Muži Laser - 1. a 2. jízda: 29. a 18. Teplý. Ženy Laser Radial - 1. a 2. jízda: 11. a 8. Kozelská-Fenclová - podrobnosti

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL, základní skupiny: Sluková, Hermannová - Elsa, Liliana (Šp.) 15:21, 19:21

Autoři: , ,

Nejčtenější

Další z rubriky

MOV zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci

Ilustrační snímek

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) zahájil disciplinární řízení s 28 ruskými sportovci, kteří jsou...

Boxer Alojan a vzpěrač Sincraian dopovali a přijdou o medaile z Ria

Rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Ruský boxer Michail Alojan a rumunský vzpěrač Gabriel Sincraian přijdou kvůli dopingu o olympijské...

Jamajčané byli v Pekingu pozitivní na clenbuterol a MOV o tom mlčel

Usain Bolt před tabulí se světovým rekordem - Jamajský sprinter Usain Bolt před...

Mezinárodní olympijský výbor zatajil a dále nevyšetřoval pozitivní dopingové testy několika...

Najdete na iDNES.cz