Doporučujeme

Francie - Angola

Francie - Angola - Francouzka Raphaelle Tervela (vlevo) střílí na angolskou brankářku Sanches Tavaresou. | foto: Reuters

Korejské házenkářky vydřely remízu s Ruskem

Korejské házenkářky zachránily na úvod olympijského turnaje v Pekingu remízu 29:29 s Ruskem. Obhájkyně stříbrných medailí z Atén přitom s úřadujícími mistryněmi světa v druhé půli prohrávaly už o devět branek, nevídanou šňůrou však tuto ztrátu dokázaly smazat.

Pětkrát během sedmi minut v tomto úseku skórovala nejlepší střelkyně zápasu Kim O-na.

Maďarské házenkářky potvrdily roli spolufavoritek turnaje a porazily 30:24 Švédsko, které před dvěma měsíci připravilo v play off českou reprezentaci o šanci postoupit na prosincové mistrovství Evropy.

V poločase vedl pátý celek z Atén rozdílem jediné branky, ale po přestávce soupeřkám odskočil.

Také další favoritky vstoupily do turnaje vítězstvím. Evropské šampionky a vicemistryně světa Norky porazily domácí Čínu 30:23. Dařilo se i bronzovým medailistkám ze světového šampionátu Němkám, které zdolaly Brazílii 24:22.

V úvodním utkání celého turnaje dnes Francouzky až zásluhou zlepšení po změně stran porazily Angolu. V poločase ještě vedl africký celek 14:13.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.