Celková částka pro 206 národních olympijských výborů neustále roste. Loni byla i při zohlednění inflace více než dvojnásobná oproti olympijským hrám 2002 v Salt Lake City. Tehdy MOV rozdělil 87 milionů dolarů.
Vedle národních olympijských výborů MOV podporuje také mezinárodní sportovní federace. Sedm svazů, které zastřešují zimní olympijské sporty, si rozdělilo dalších 215 milionů dolarů.
Mezinárodní olympijský výbor plánuje své hospodaření ve čtyřletých cyklech podle letních olympiád. Ten poslední kompletní tak skončil v roce 2016 a při něm pracoval MOV s pěti miliardami dolarů (asi 113 miliard korun). Za loňský rok MOV přerozdělil 1,9 miliardy dolarů (téměř 43 miliard korun).
Mezi příjemci jsou vedle národních olympijských výborů a mezinárodních sportovních federací také organizační výbory olympijských her, které dostávají podíl z příjmů z vysílacích práv a od komerčních partnerů. MOV je neziskovou organizací a rozděluje 90 procent příjmů, jen desetinu si nechává na vlastní činnost.
Příjmy má MOV zejména z vysílacích práv, v posledním olympijském cyklu to byly bezmála tři čtvrtiny. Dalších 18 procent je z dlouhodobých marketingových smluv s komerčními partnery.
Zimní olympiádu sledovalo 28 procent světové populace. Její globální dopad podtrhl výrazný nárůst sledovanosti v digitálním prostředí, tedy na sociálních sítích, speciálních aplikacích nebo na olympijském kanále MOV.
Mezinárodní olympijský výbor také shrnul největší sportovní okamžiky loňských her. Jako první v pořadí uvedl dvě olympijská zlata české reprezentantky Ester Ledecké ve snowboardingu a v alpském lyžování.