Využijme i legend. Šéfové ČOV a diplomacie podepsali memorandum

Memorandum o spolupráci podepsali v Praze předseda ČOV Jiří Kejval (vlevo) a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. | foto: MZV

6 2015
Mohou mít Český olympijský výbor a ministerstvo zahraničních věcí něco společného? Jistěže. Jinak by jejich šéfové, Jiří Kejval a Lubomír Zaorálek, nepodepisovali v pátek memorandum o vzájemné spolupráci obou institucí.

Memorandum představuje sport jako efektivní nástroj pozitivního vnímání České republiky v zahraničí a zároveň navazuje na úspěšnou spolupráci při zajišťování české účasti na olympijských hrách. Cílem prohlášení je zintenzivnit sportovní diplomacii Česka, která zařadí aktivity ČOV pro podporu zdravého životního prostředí do svých forem prezentace na mezinárodní úrovni.

Předmětem předchozí debaty Jiřího Kejvala a Lubomíra Zaorálka byla výsadní role české diplomacie při podpoře českého sportu.

„Sport tvoří sedmdesát procent pozitivních výstupů o Česku v zahraničí. Proto jsem rád, že budeme propagovat naši zemi v synergii se zahraniční politikou. Například budou pomáhat jednotlivá zastoupení, když se rozhodneme kandidovat na pořádání kongresových a mezinárodních sportovních akcí. Přes sportovce naopak můžeme na olympijských hrách nebo světových šampionátech dělat státu nejlepší možnou reklamu,“ uvedl předseda ČOV Kejval.

Memorandum navazuje na dosavadní spolupráci ministerstva s ČOV zejména při zajišťování české účasti na olympijských hrách, kdy zastupitelské úřady poskytují během her podporu organizačnímu týmu, a naopak využívají sportovní události k propagaci České republiky.

„Česko je na svou velikost sportovní velmoc. Jména Věry Čáslavské, Emila Zátopka nebo Pavla Nedvěda jsou často nejznámějšími symboly republiky v zahraničí. Spojit sportovní diplomacii s tradicí se nám musí nesmírně vyplatit,“ dodal šéf české diplomacie Zaorálek.

Autor:

Další z rubriky

Přerazte jí nohu tyčí! Čtvrt století od skandálu „Kráska a zvíře na ledě“

PAMÁTNÁ FOTOGRAFIE. Tonya Hardingová (vlevo) a Nancy Kerriganová a jejich...

Dle mnohých šlo o největší skandál olympijské historie. Jak se zbavit konkurentky? Objednat si na...

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Šéf MOV Bach podpořil italskou kandidaturu na zimní olympiádu 2026

Prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach během zasedání v...

Společná kandidatura Milána a Cortiny d'Ampezzo na pořádání zimních olympijských her 2026 může...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz