Vzduchová puška: 1. Shaner (USA) 251,6, 2. Šeng Li-chao 250,9, 3. Jang Chao-žan (oba Čína), 4. Akgun (Tur.), 5. Péni (Maď.), 6. Kozenieski (USA), 7. Jány (SR), 8. Maslennikov (Rus.),... v kvalifikaci 14. Přívratský, 19. Hrčkulák (oba ČR).

Skeet - 1. část kvalifikace: 1. Delaunay (Fr.) a Hancock (USA) oba 75,... 4. Tomeček (ČR) 74.

6:3
Češi v akci

Skvělé podání! I čtvrtá česká tenistka zvládá utkání prvního kola. Petra Kvitová poráží Jasmine Paoliniovou po setech 6:4 a 6:3.

40-15

Teď Češka z těžké pozice poslala míček do autu, na řadě je druhý mečbol.

40-0
Češi v akci

Kvitová si teď hezky seběhla na síť a sklepla míček do dvorce, tři mečboly!

5:3
Češi v akci

Paoliniová svou povinnost splnila a podání si udržela. Na vítězství v zápase jde nyní ale servírovat Petra Kvitová!

10:48

Paoliniová se ze svízelné situace, kdy prohrávala 0:30, dostala a otočila na 40:30...

10:47
Češi v akci

TENIS: Petra Kvitová si drží servis a vede 5:2. Servírovat nyní půjde Paoliniová. Pokud své podání ztratí, ztratí i celý zápas.

10:43

Vítězství Anny Kiesenhoferové v silničním závodě žen může v klidu kandidovat na největší senzaci letošní olympiády:

10:41
Češi v akci

Čeští basketbalisté dnes porazili Írán 84:78. Tahounem českého týmu byl v posledních minutách Blake Schilb. A právě s ním udělal náš zpravodaj Matěj Tomíček rozhovor:

Maďarsko - Řecko 9:10 (3:2, 3:4, 2:3, 1:1),
USA - Japonsko 15:13 (3:3, 4:5, 4:2, 4:3)

Skupina B:
Austrálie - Černá Hora 10:15 (5:4, 2:2, 1:4, 2:5)

10:33
Češi v akci

TENIS: Paoliniové se sice povedlo rebrejkem snížit na 2:1. Vzápětí ale Kvitová znovu prolamuje její podání a vede opět s náskokem jednoho brejku 3:1.

10:31

Vodní slalom (kvalifikace - ženy):

K1: 1. Foxová (Austr.) 98,46 (0), ...6. Minařík Kudějová (ČR) -7,95 (0) - postoupila do semifinále.

10:31

Vodní slalom (kvalifikace - muži):

C1: 1. Beňuš (SR) 96,89 (0 trest. sekund), ...8. Rohan (ČR) -5,26 (2) - postoupil do semifinále.

10:30
Češi v akci

CYKLISTIKA: Tereza Neumanová skončila v silničním závodě na 33. místě.

10:27
Češi v akci

TENIS: Petra Kvitová skvěle podsekla míček a Paoliniová ho posílá jen do sítě. I ve druhém setu prolamuje Kvitová podání Italky. Nyní vede 2:0.

10:23
Češi v akci

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA: Aneta Holasová nepostupuje do finále víceboje.

10:19
Češi v akci

TENIS: A Petra Kvitová prolomila podání Italky v ten pravý moment, první sadu získává poměrem 6:4!

10:17

CYKLISTIKA: Jedno z obrovských překvapení olympiády je tady. Rakušanka Anna Kiesenhoferová senzačně vítězí v silničním závodě žen a favorizované Nizozemky nechává za sebou. Stříbrná je se ztrátou 75 vteřin Annemiek van Vleutenová. Bronz putuje do Itálie díky Longové Borghiniové.

10:15
Češi v akci

TENIS: V utkání Petry Kvitové zatím nepřišel žádný brejk. Aktuální stav je 5:4 pro českou tenistku.

10:11

CYKLISTIKA: Peloton stahuje co se dá a jede brutální tempo. Kiesenhoferová už je před ním sama o zhruba dvě a čtvrt minuty. Ještě tři kilometry chybí do finiše.

10:09
Češi v akci

VODNÍ SLALOM: Kateřina Minařík Kudějová se také zlepšila a v kvalifikaci se umístila šestá. Postup do semifinále má tedy taktéž jistý. Zítra ji uvidíme stejně jako Lukáše Rohana bojovat o postup do finále. To se pojede v totožný den.

10:00

Skoky do vody (ženy - 3 m prkno synchro):

1. Š’ Tching-mao, Wang Chan (Čína) 326,40 b., 2. Abelová, Citriniová-Beaulieuová (Kan.) 300,78, 3. Punzelová, Hentschelová (Něm.) 284,97, 4. Hernándezová, Mendozaová (Mex.) 275,10, 5. Enomotová, Mijamotová (Jap.) 269,40, 6. Reidová, Torranceová (Brit.) 269,10, 7. Bertocchiová, Pellacaniová (It.) 267,48, 8. Gibsonová, Palmerová (USA) 263,49.

09:59

CYKLISTIKA: Anně Kiesenhoferové zbývá do cíle něco málo přes deset kilometrů a má čtyři minuty náskoku na peloton, přes dvě minuty pak na dvě závodnice z původního úniku. Rakouská cyklistka, která naposledy závodila za ženský tým Lotto-Soudal a momentálně není profesionálkou, míří za ohromně překvapivým olympijským zlatem.

09:55
Češi v akci

Lubomír Jančařík končí v turnaji ve stolním tenisu s Kazachem Gerassimenkem po prohře 4:11 v rozhodujícím dějství.

09:52
Češi v akci

STOLNÍ TENIS: Hodně těžká situace, Lubomír Jančařík ve skvěle rozehraném zápase nyní prohrává 4:9 v rozhodujícím sedmém setu.

09:48
Češi v akci

STOLNÍ TENIS: Lubomír Jančařík mezitím prohrál v šestém setu a v sedmém také ztrácí. Gerassimenko vede 4:1.

09:46
Češi v akci

TENIS: Své účinkování v Tokiu zahajuje také Petra Kvitová. Její soupěřkou je Italka Paoliniová. První gem při vlastním servisu jasně ovládla čistou hrou Češka.

09:40

CYKLISTIKA: Annemiek van Vleutenová, která jela kousek před pelotonem, je dostižena. Rakušanka Kiesenhoferová to má 35 kilometrů do cíle. Její vítězství na úkor některé z Nizozemek by bylo naprostou senzací.

09:33
Češi v akci

Ale teď Lubomír Jančařík skvěle zvládl pátou sadu, dostal se do vedení 9:1 a nakonec zvítězil jasně 11:2. Jediný získaný set ho dělí od postupu do třetího kola.

09:27
Češi v akci

STOLNÍ TENIS: A Jančařík ztrácí bohužel také čtvrtý set. Gerassimenko vítězí 11:8 a srovnává na 2:2.

09:25
Češi v akci

CYKLISTIKA: Tereza Neumanová se drží v hlavní skupině. Ta ztrácí necelých šest minut na Rakušanku Kiesenhoferovou, která zaútočila a vede o necelou minutu před dalšími dvěma závodnicemi z úniku.

09:22
Češi v akci

SPORTOVNÍ STŘELBA: Jakub Tomeček je v mužské kvalifikaci po prvním dnu na 4. místě. Netrefil jen jednoho asfaltového holuba a má stejně sestřelených terčů jako Ital Cassandro. Bezchybní jsou zatím Američan Hancock a Francouz Delaunay. Kvalifikace pokračuje zítra.

09:18
Češi v akci

Kazach Gerassimenko bere třetí set, vítězí v něm 11:7. Zatím tedy 2:1 pro Jančaříka.

09:16
Češi v akci

STOLNÍ TENIS: Lubomír Jančařík je ve třetí sadě v nepříjemné situaci, prohrává 7:10. Stále ale vede 2:0.

09:14

CYKLISTIKA: V závodě žen vede tříčlenný únik s náskokem přes šest minut, a to je hodně! Do cíle zbývá zhruba 40 kilometrů. V závodě spadla Annemiek van Vleutenová. Ta skončila při děsivém pádu na zemi i před pěti lety v Riu, z něj si tehdy odnesla zlomeniny v oblasti bederní páteře a otřes mozku. Nyní naštěstí pokračuje dál.

09:10
Češi v akci

STOLNÍ TENIS: Jančařík získává i druhou sadu, nyní poměrem 11:6.

09:06
Češi v akci

Zanedlouho se znovu představí také kajakářka Minařík Kudějová.

09:04
Češi v akci

VODNÍ SLALOM: Lukáš Rohan skončil v kvalifikaci osmý a bezpečně se zajistil postup do semifinále v kategorii C1.