Basketbalistky 3x3 na Evropských hrách: Chceme postoupit ze skupiny

Česká juniorská reprezentantka Alžběta Levínská blokuje soupeřku z Francie ve finále kvalifikačního turnaje o ME do 18 let. | foto: FIBA

20 2019
Do Evropských her zasáhnou z českých sportovců jako první. Basketbalové výběry mužů i žen si v disciplíně 3x3 v Minsku zahrají ještě před pátečním slavnostním zahájením.

Úplně první z české výpravy půjde do boje čtveřice Denisa Harapesová, Kamila Hošková, Alžběta Levínská, Monika Satoranská. „Už se těšíme. Ukážeme, co v nás je a uvidíme, kam to dotáhneme. Určitě chceme postoupit ze skupiny,“ plánuje Satoranská.

S kým hrají muži

Český výběr basketbalistů 3x3 se na Evropských hrách (Ondřej Dygrýn, Michal Křemen, Vladimír Sismilich, Daniel Zach) utká v základní skupině s Lotyšskem, Nizozemskem a Tureckem. Stejně jako v turnaji žen postupují do čtvrtfinále dva nejlepší týmy ze skupiny, dál se pokračuje play off systémem.

Se svými parťačkami se ve skupině B utká s Maďarskem, Rumunskem a Německem. Do čtvrtfinále postoupí první a druhý tým. „Nějaké zápasy soupeřek jsme viděly, na další se ještě podíváme, abychom si řekly, co na koho budeme přesně hrát,“ podotkla Harapesová.

Elitní český ženský reprezentační tým nyní startuje na mistrovství světa v Amsterdamu, bez šance na úspěch ale není ani výběr pro Minsk. Hošková je například nejvýše postavenou českou basketbalistkou v žebříčku FIBA 3x3.

„V přípravě jsme se spolu snažily hodně hrát. Objížděly jsme tour, která v trojkovém basketbalu u nás, na Slovensku a v Polsku existuje. Začátkem minulého týdne jsme měly v Praze společný tréninkový kemp s japonským výběrem tři na tři,“ uvedla Satoranská, sestřenice nejslavnějšího českého basketbalisty současnosti Tomáše Satoranského. „Připravujeme se už tak měsíc a půl,“ doplnila Harapesová.

Prestiž „trojkového“ basketbalu neustále roste a v příštím roce bude poprvé i na olympijských hrách v Tokiu. „Jestli může být někdy populárnější než klasický pětkový basketbal? To je těžká otázka. Je to podobné jako volejbal a plážový volejbal. Každý má své fanoušky. Pro diváka je ale trojkový basketbal hodně atraktivní, furt se v něm něco děje,“ kývla Harapesová.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Dráhař Bábek přiveze zlato z Evropských her. Ovládl závod na kilometr

Dráhový cyklista Tomáš Bábek získal na Evropských hrách v Minsku zlato v jízdě...

Dráhový cyklista Tomáš Bábek získal na Evropských hrách v Minsku zlato v jízdě na kilometr s pevným...

Společná medaile jako náplast, Šumová s Tomečkem mají bronz

Čeští střelci Barbora Šumová a Jakub Tomeček na Evropských hrách v Minsku.

Náplastí na neúspěch v individuálních startech byla pro české skeetaře Jakuba Tomečka a Barboru...

Kostelecký stále vítězí: Nejsem abnormalita, i padesátníci jsou mistři

Český sportovní střelec David Kostelecký nestačil na Brita Edwarda Linga a v...

Dlouhých jedenáct let dělí od sebe dva výrazné úspěchy klasika české brokové střelby. V Pekingu...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz