Vedení NBA chce věkový limit pro OH. Je to hloupost, reagoval Bryant

HVĚZDA. Kobe Bryant z Los Angeles Lakers bude tahounem USA. Zavedení horní věkové hranice na olympijském turnaji považuje za hloupost. | foto: Reuters

18 2012
Vedení basketbalové NBA našlo inspiraci v olympijském turnaji fotbalistů. Reprezentovat zde mohou jen hráči do 23 let, každý tým však může mít na soupisce tři starší borce. Proti myšlence na zavedení horní věkové hranice se ostře ohradil Kobe Bryant z Los Angeles Lakers.

Jedna z hlavních postav elitního výběru USA, který bude v Londýně opět jednoznačným favoritem na zlato a jehož vystoupení má být jedním z vrcholů Her, dokonce označil nápad za hloupost.

Komisionář NBA David Stern ve snaze zabránit zraněním hráčů a jejich únavě před sezonou uvedl už při posledním play off NBA, že "liga by měla udělat krok zpět".

Zamlouval se mu přitom podobný formát, který je na olympiádě uplatňován u fotbalového turnaje. "Myslím, že po olympiádě v Londýně bychom o tom měli uvažovat," prohlásil Stern v květnu pro rádio ESPN.

Hlasy o zavedení věkového limitu zesílily především poté, co se minulý týden zranil v přípravě na olympijský turnaj Blake Griffin, a přidal se tak k dalším marodům, kteří o účast v Londýně kvůli zdravotním potížím již dříve přišli. Vycházející hvězda přitom před nedávnem podepsala s Los Angeles Clippers prodloužení smlouvy, díky níž si za pět let vydělá 95 milionů dolarů.

Samotným hráčům se ale podobné úvahy vůbec nezamlouvají. "Je to hloupý nápad, opravdu hloupost," řekl novinářům po příletu do Evropy třiatřicetiletý Bryant, který se společně s týmem připravuje na čtvrteční přípravný zápas s domácí Británií. "Měla by to být volba hráčů," dodal dlouhodobý lídr Los Angeles Lakers, jenž už má na kontě zlato z Pekingu 2008.

Připustil rovněž, že podobně se k problému staví i zbytek týmu. "Olympiády jsou o tom, že na ně jezdí ti nejlepší. A ti nejlepší soutěží proti těm nejlepším," řekl Bryant.

"Když vidíte kluky, kteří jdou do nové sezony NBA z takových mužstev, jako je toto, mají obrovské sebevědomí. Je to určitě lepší než být doma a jen si hrát s balonem, když můžete nastupovat proti nejlepším světovým hráčům," doplnil ho reprezentační spoluhráč Chris Paul z konkurenčních Clippers.

Zavedení věkového limitu by podle pětinásobného vítěze NBA Bryanta olympijský turnaj jednoznačně znehodnotilo. A v potaz nebere ani argumenty o ochraně investic klubových vlastníků.

"Máme tu nejlepší lidi, kteří se o nás starají a monitorují náš stav. Pokud naši vlastníci nebo trenéři z NBA chtějí vidět, co děláme, mohou přijít na náš trénink a třeba i mluvit s trenéry. Na rozdíl od těch kluků, kteří přes léto někam zmizí a pak se vrátí s nadváhou," podotkl Bryant.

Právě díky vystoupení hvězd slavné soutěže je basketbalový turnaj od roku 1992, kdy při první účasti profesionálů z NBA oslnil legendární Dream Team v čele s Michaelem Jordanem, pokaždé očekáván jako jeden z hlavních magnetů olympiády.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Najdete na iDNES.cz