Do olympijského finále pomáhá evropské šampionce Chocové i psycholog

PLAVE SI PRO ZLATO. Česká plavkyně Petra Chocová si plave pro vítězství na mistrovství Evropy v Maďarsku. Vyhrála závod na 50 metrů prsa. | foto: ČTK

3 2012
Jedno datum teď Petře Chocové leží v hlavě: 29. července. Tehdy na olympijských hrách v Londýně začínají rozplavby na 100 metrů prsa. "Zatím mi to ještě úplně nedochází, kam vlastně za pár dní jedu. Jsem úplně v klidu, vůbec ne nervózní, a to je asi dobře," naznačila pětadvacetiletá plavkyně.

Chocová splnila ostrý limit na OH už v loňském roce na světovém šampionátu na stovku prsa. "To nám dávalo klid na dlouhou olympijskou přípravu, kterou jsme mohli detailně naplánovat. Bohužel Petra musela na podzim na operaci ramena, to byl trochu hendikep," popsal peripetie českolipské plavkyně trenér Jaroslav Strnad.

"Pomohl ale tréninkový kemp na ostrově Réunion, pak jsme absolvovali tři vysokohorské přípravy v cizině, které máme už osvědčené," dodal kouč. 

A vyplatilo se. Chocová se koncem května stala na šampionátu v Maďarsku evropskou královnou na neolympijské trati 50 metrů prsa.

Dokonale vyladit formu na olympijskou stovku se bude Chocová snažit od úterka na soustředění na Mallorce, pak ji čeká ještě český šampionát a pak už odlet směr Londýn.

"Věřím, že budu na svůj závod stoprocentně soustředěná. Začala jsem chodit k psychologovi, který mi hrozně pomáhá a díky tomu jsem zvládla i tu Evropu. Před finále jsem byla úplně v klidu a koncentrovaná," řekla Petra Chocová.

V nabité olympijské konkurenci chce v bazénu postoupit do semifinále a také vylepšit svůj český rekord 1:08,40. "Kdyby ještě vyšlo finále a čas bych stlačila pod minutu a osm vteřin, bylo to úplně úžasné."

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Olympijská aukce vynesla 576 tisíc, nejvíc lákal dres Kulhavého

Aukce věcí od českých medailistů z Londýna

VIDEO Přesně 576 tisíc korun vynesla dobročinná aukce sportovních suvenýrů od všech deseti českých...

Najdete na iDNES.cz