Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 18. 9. 2007 14:32

Jan Jiří Buchta

  • nový diskutující
  • primátor Bém
  • hlasování
reportáž online
14:32
Probíhá hlasování.
14:30
Rozprava byla ukončena, předsedající vyzývá k pokračování schůze. Hlasuje se o návrhu usnesení tak, jak byl přednesen radou.
14:29
CHtěl bych vidět jiné, jak by řešili 30ti miliardovou škodu. Prohlašuje: My si nepůjčíme žádné peníze. Dodává, že se v roce 2020 nesníží provoz na magistrále, jelikož tou dobou už nebude žádná magistrála (severojižní)
14:28
O půjčce a investici se nejedná, pokračuje Bém. Praha peníze nechtěla ani po povodních, kdy vznikla na městě škoda téměř 30 miliard korun. Peníze na opravu jsme museli najít v rozpočtu města, říká Bém.
14:25
Bém chce slyšet racionální argument, který by mu vysvětlil, proč se zhorší dopravní situace a zatížení Pražanů. Tvrdí, že olympiáda v Praze bude doprovázena stavbami stavěnými šetrně, s ohledem na zmenšení prašnosti a hlučnosti města. "Jak jste na to přišla", ptá se Bém Ryšlenkové.
14:24
Bém pokračuje: Jsme tak slušní, že z toho, co jsme slíbili, 95 procent věcí splníme. V závěru označuje Witzanyho za lháře.
14:22
Bém kritizuje Witzanyho projev, podle něj Witzany přidal k realitě ohledně konání her také mnoho nepravdivých údajů. Bém jej vyzývá, aby Witzany vystoupil za čtyři roky a poté řekl, co z programového prohlášení Rady města Prahy nebylo splněno.
14:19
Realizaci olympiády srovnává se snahou Pavla Béma na ve volbách slíbených investicích. Je krásně populistické říkat něco o krásných olympijských hrách, ale podle Witzanycho je to nezodpovědné a nereálné.
14:17
Witzany ze SNK se po vstupu do diskuse vyjadřuje ve smyslu, že pořádání olympiády v Praze připravuje velký hazard a těžké rozhodnutí. Prohlašuje, že jako orgán hlavního města Prahy činí všichni přítomní velké rozhodnutí.
14:15
Zajíček se osobně domnívá, že pro Prahu je olympiáda příliš náročnou akcí a město podle něj na olympiádě nevydělá. Proto se zajíček zdržuje hlasování.
14:14
Zároveň Zajíček dodává, že dle studie ProceWaterhouseCoopers by olympiáda nepřispěla ihned, ale později by přinesla přínos v oblastech cestovního ruchu.
14:12
Vyjadřuje otázku, zda bude přesunuta olympijská vesnice, vysokoškolské koleje, jelikož územní plány počítají s jinými fakty. Olympiáda se dle něj bude týkat státu, a tak by mělo město usilovat o zákon na podporu olympijské myšlenky.
14:11
Zajíček se ptá, kdo bude investorem a o jakém podílu se uvažuje při rozložení těchto aktiv.
14:10
Zajíček (KSČM) informuje, že všechny investice jsou stavěny na úvěr a vyjadřuje domněneku, že čím dříve se vše dostaví, tím lépe to bude.
14:09
Oavek Bém tvrdí, že vynaložené finanční prostředky se městu Praze bohatě vrátí