Tři v jednom: judista Petřikov zkusí v Baku nahánět několik cílů

Pavel Petřikov (v tmavém). | foto: archiv sportovce

24 2015
Premiérové Evropské hry a tradiční mistrovství Evropy, které je hodně důležité pro start na olympiádě. Tohle všechno v jednom závodě čeká českého judistu Pavla Petřikova.

Mistrovství Evropy původně měl mít Pavel Petřikov stejně jako všichni další nejlepší evropští borci více než dva měsíce za sebou. Jenomže důležitý závod absolvuje hradecký judista až ve čtvrtek a s ním zároveň start na premiérových Evropských hrách ve zcela nové hale v Baku, které v případě evropského šampionátu nahradilo skotský Glasgow.

„Mně ta změna nevadí, i když nyní přijdou dva vrcholy krátce po sobě, po červnovém mistrovství Evropy srpnové mistrovství světa,“ poznamenal český reprezentant, jenž všechno své úsilí nyní věnuje tomu, aby se kvalifikoval na olympijské hry do Ria, jež jsou na programu příští rok.

Z tohoto důvodu bude pro Petřikova zítřejší závod hodně důležitý. Zatím se mu daří držet v žebříčku nejlehčí hmotnostní kategorie do 60 kilogramů, v níž už dlouhá léta závodí, na příčkách, jež by ho na olympijský závod posunuly. Sbírat body ale musí dál, tedy i v závodě v Baku.

„Museli jsme změnit způsob přípravy, ale snad to bude dobré,“ řekl judista, jenž o víkendu oslavil devětadvacáté narozeniny. Petřikov je v posledních letech pravidelným účastníkem evropských šampionátů, na posledním před dvěma lety v Budapešti obsadil 7. místo a podruhé tak vyrovnal své maximum.

Vzhledem k blížící se olympiádě Petřikov očekává velkou konkurenci, počítá však s příjemným prostředím: „Judo je v Ázerbájdžánu velmi oblíbeným sportem, navíc turnaj proběhne ve zcela nové hale.“

Nejčtenější

Další z rubriky

Judista Krpálek ve finále Evropských her podlehl a bere stříbro

Český judista Lukáš Krpálek (v bílém) a Nizozemec Henk Grol ve finálovém...

Až v posledním duelu Lukáš Krpálek na Evropských hrách v Baku prohrál a z Ázerbájdžánu si odveze...

Třetí titul v řadě, to bychom už asi chtěli moc, řekl stříbrný Krpálek

Český judista Lukáš Krpálek se stříbrnou medailí z Evropských her.

Baku (Od našeho zpravodaje) Nakonec měl na krku medaile opravdu dvě - k té kulaté z Evropských her přibyla ještě obdélníková z...

Bikrosařka Hladíková si odveze z Baku bronz, družstvo judistů neuspělo

Momentka ze závodu BMX žen.

Česká reprezentantka v bikrosu Aneta Hladíková vybojovala na Evropských hrách v Baku bronzovou...

Najdete na iDNES.cz