Zápasníci neprolomili prokletí ze Sydney

24 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Stačilo jediné dopoledne a s aténskou olympiádou se rozloučili oba čeští zápasníci. Petr Švehla, od něhož se při troše štěstí čekala medaile, ztratil oba zápasy v základní skupině. David Vála prohrál i vyhrál a čekal, zda zaváhá mistr světa Rus Barojev. Nestalo se.

"Kluci měli těžké losy. V případě Petra Švehly jsem čekal víc, ale stačily dvě technické chyby a vše je pryč. Prokletí ze Sydney se nám nepodařilo prolomit," řekl reprezentační trenér Ervín Varga.

Jako první se v olympijské hale Ano Liossia představil v kategorii do 120 kilogramů mladší z obou českých řecko-římských zápasníků David Vála proti mistrovi světa Chasanu Barojevovi z Ruska.

"Je to extratřída, jako bych narážel do zdi. Mohl jsem jen překvapit. S Rusama mám vůbec špatnou bilanci," komentoval český zápasník svůj první olympijský boj v Aténách, který prohrál 5:0. - ČTĚTE: Zápasník Vála narazil do ruské zdi

Za několik desítek minut ho ve skoro zaplněné hale, mohutně povzbuzující hlavně domácí řecké zápasníky, čekal Bělorus Andrej Čechovskij, jehož znal ze soustředění v Polsku.

"Bylo to vítězství z povinnosti," podotkl ke konečnému účtu 3:0 Vála, před čtyřmi roky v Sydney devátý. Proti Čechovskijovi ho vypomohl koučovat slovenský reprezentační trenér Zdeněk Chára.

Mezitím na žíněnku k prvnímu zápasu nastoupil ve váze do 55 kilogramů Petr Švehla. S Američanem Dennisem Hallem prohrál po boji 2:3.

Poté ho čekal Oleksij Vakulenko, kterého Švehla letos na mistrovství Evropy porazil 6:1. Ukrajinec dlouho vedl 1:0. Na konci utkání vyhlášený český technik však udělal chybu a prohrál 4:0.

"Je to úplně stejné jako v Sydney. Teď už ale brečet nebudu. Mám rodinu a chci se ji věnovat. Co bude dál nevím," řekl zklamaný Švehla, který před čtyřmi lety skončil šestnáctý a přemýšlel o konci kariéry. Pak vyhrál mistrovství Evropy. - ČTĚTE: Teď už brečet nebudu, loučil se Švehla

Z Válovy skupiny pak podle očekávání postoupil Rus Barojev. Petr Švehla pak správně odhadl, že Ukrajinec Vakulenko, broznový z letošního mistrovství Evropy, si poradí s Američanem Hallem.

Nejčtenější

Malé Nagano. Češi slaví zlato na Evropském olympijském festivalu mládeže

ZLATO J NAŠE. Český tým na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v...

Na led padaly helmy a hokejky. Siréna, která oznamovala konec zápasu, přitom zazněla až vzápětí. A...

Jižní a Severní Korea chtějí mít společné týmy i v Tokiu

Týmy Severní a Jižní Kereje nastoupili při slavnostním zahájení zimních...

Jižní a Severní Korea uvažují o tom, že i na olympijských hrách 2020 v Tokiu vytvoří v některých...

Další z rubriky

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz