Zápasníky čekají těžcí soupeři

23 2004
Atény - Těžcí soupeři čekají na české zápasníky v řecko-římském stylu na olympijských hrách v Aténách. Petr Švehla se v kategorii do 55 kilogramů utká ve skupině s bývalým mistrem světa Dennisem Hallem ze Spojených států a bronzovým medailistou z loňského evropského šampionátu Oleksijem Vakulenkem z Ukrajiny. Davida Válu (do 120 kg) čeká loňský mistr světa Chasan Barojev z Ruska a Bělorus Andrej Čechovskij.

Mistr Evropy z roku 2001 Švehla, jenž si chce spravit chuť po 16. místě ze Sydney, se nejprve utká s Hallem. Třiatřicetiletý Američan, který titul mistra světa získal v roce 1995 v Praze, už olympijskou medaili má - na domácí půdě v Atlantě byl druhý.

Druhé utkání ve skupině Švehla absolvuje s třiadvacetiletým Vakulenkem.
 
Vála, jenž v Sydney obsadil devátou příčku a na medailový úspěch v seniorské kategorii stále čeká, zahájí olympijskou soutěž s talentovaným Barojevem, i když právě Rusům se chtěl vyhnout.

Jeho dvaadvacetiletý soupeř se mezi elitu definitivně prosadil na loňském světovém šampionátu ve francouzském Créteil. O tři roky starší Čechovskij zatím žádných mezinárodních úspěchů nedosáhl.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz