Plážové volejbalistky se alergie nebojí

11 2004
Praha - Před časem letěly české plážové volejbalistky Eva Celbová se Soňou Novákovou na turnaj do Austrálie jen na otočku. Prvně jmenovaná měla alergii na penicilin, celá se osypala a nastoupit nemohla. "To byl dobrý výlet," usmála se Soňa Nováková. Pár dní před olympiádou bere Eva Celbová antibiotika znovu. Věří, že bude v pořádku.

Plážové volejbalistky jsou v jednom kole, sezona začala brzy a zatížení je enormní.

Soňa Nováková měla při turnajích Světového okruhu potíže s ramenem. "Ale zdravotní trable má většina holek, jedeme i s bolístkami," nenechá se rozhodit.

Eva Celbová, která podobně jako její partnerka, změní příjmení, vyloučila spekulace, že by byl olympijský turnaj pro český pár poslední. "Pokud budu čekat rodinu, k určité pauze dojde. Ale bude jen dočasná. Rozhodně by neznamenala definitivní konec. Na to mám plážový volejbal moc ráda," vysvětlila s úsměvem na ruzyňském letišti. Věří, že infekce do týdne zmizí.

Český pár čekají v Aténách kromě jiného nasazené jedničky Kerri Walshová s Misty Mayovou. To je výzva. "Přesto bych neřekla, že máme krutý los. Holanďanky neměly dobrou sezonu, favorizované Američanky spolu teď několik turnajů nehrály. Ne, nejásám, skupiny E, F vypadají líp, ale ty první čtyři jsou úplně stejně vyrovnané. Těžko si můžeme vybírat," řekla Celbová.

"Mohlo to být lepší. Nemáme ve skupině slabší pár, který pravidelně porážíme. Začínáme už v neděli," upřesnila Soňa Nováková, která by se ráda podívala i na atletiku, tenis, volejbal a basketbal: "Uvidíme, na co seženeme lístky."

Nováková by považovala za úspěch postup ze skupiny. "Pokud v ní budeme hrát dobře, můžeme se dostat třeba do semifinále. Právě výkony ve skupině rozhodnou. Nemám zprávy, že by někdo chyběl a odřekl účast."

Horko českému páru vadit nebude. "Určitě je lepší než zima v Sydney. Dva zápasy hrajeme dopoledne, což je dobré. A jeden v devět večer. To je horší, nemám moc ráda umělé osvětlení," dodala Nováková, která věří, že i přes herní pauzu naváže český pár na slušnou formu z posledních turnajů Světového okruhu.

Autor:

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz