Katce jsme věřili, říkají Kůrkovi

15 2004
Plzeň - Nejdřív přišlo velké napětí ale po něm obrovská euforie a gratulace do Atén. Tak v sobotu prožívali příbuzní i přátelé plzeňské rodačky Kateřiny Kůrkové její úspěch na olympiádě, kde vybojovala bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchové pušky na deset metrů. Šárka a Alena - maminka a setra Kateřiny Kůrkové - napínavý závod v přímém přenosu televize neviděly. Jak je to možné?

Nesměly se na chalupě na Domažlicku dívat. „Sledovaly jsme to přes rádio. Tatínek nám to sice přímo nezakázal, ale řekl, abychom se na to nedívaly. Prý bychom při tom něco nezakřikly, tak jsme ho raději poslechly. Teď myslím, že se to i vyplatilo,“ vysvětlovala včera sestra Kateřiny Alena Kůrková.

Ta už před Olympiádou věřila, že Katka dosáhne skvělého výsledku. „Jsem strašně ráda, že se jí to povedlo. A bylo mi už jedno, jestli skončí první nebo osmá. To, že urvala i medaili, je úžasný,“ radovala se sestra olympioničky.

S maminkou prý s oslavou ani nečekaly, až sobotní závod skončí. „My jsme slavily od rána. Připíjely jsme si vínem v průběhu celého dne. V neděli volal z Atén taťka a říkal, že tam jsou všichni šťastní,“ říkala osmnáctiletá Alena Kůrková, která také závodně střílí a dokonce se jí už dvakrát podařilo Kateřinu porazit.

Matka Kateřiny Kůrkové nechce dosavadní sportovní úspěchy své dcery poměřovat. „Katka ke všem závodům přistupuje stejně ať je to mistrovství světa, Evropy nebo olympiáda. Nedělá v tom rozdíly, a myslím, že je to dobře,“ sdělila Šárka Kůrková. S Kateřinou po závodě už mluvila. „Samozřejmě jsme jí strašně moc gratulovala. Jsem šťastná, že se jí to povedlo a že vydržela až do konce,“ řekla.

Matka i sestra potvrdily, že Kateřinu po návratu domů čeká oslava. „S manželem a rodiči se určitě na něčem domluvíme, zatím na to ale nebyl čas,“ konstatovala Šárka Kůrková.

Nad životním úspěchem Kateřiny Kůrkové jásali i její tréninkový partner Ondřej Rozsypal a trenér plzeňských střelců Petr Kovařík.

„Jako střelec jsme věděl, že hodně záleží na štěstí, a že už postup do finále je velký úspěch. Katka dokázala, že je na tom psychicky velmi dobře. Zezadu se na ní tlačila Číňanka a je skvělé, že třetí místo udržela,“ komentoval úspěch kamarádky Ondřej Rozsypal.

„Finále bylo dramatické a hodně náročné. Katka jako první dala 9,6 a bylo asi dobře, že si tu špatnou ránu odbyla jako první. Myslím, že pak se jakoby zdravě naštvala a začala předvádět, co umí. Ten závěr byl skvělý,“ uvedl trenér Petr Kovařík.

Ten tvrdí, že by nikdo neměl litovat, že Kateřina nedopadla ještě líp. „Tohle je pro ni úplně nepřestavitelný úspěch. Vždyť byla pod obrovským tlakem,“ řekl Petr Kovařík, který trénuje v Plzni střelce společně s otcem Kateřiny Petrem Kůrkou.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz