Český dům v Pireu oslavil bronz

15 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Dlouhý den bronzové střelkyně Kateřiny Kůrkové vyvrcholil večer v Českém olympijském domě v Pireu. Stala se zde hlavní hrdinkou premiérové oslavy medailového úspěchu české výpravy. V neděli pak Kateřina Kůrková odpovídala z olympijské vesnice v on-line rozhovoru čtenářům iDNES.

Odpovědi Kateřiny
Kůrkové -
 ZDE


Jako první si v olympijském domě vyslechla queenovský "tradicionál" We are the champions, který se v Aténách bude hrát českým medailistům. Dostala květinové pugety od prezidenta Václava Klause a v zastoupení jejího náměstka i od ministryně školství a tělovýchovy Petry Buzkové.

Společně se svým otcem a trenérem v jedné osobě Petrem Kůrkou si odnesla i zbrusu nové švýcarské hodinky. Na krk si pověsila jednu ze třiceti speciálních zlatých medailí, kterou nechal Český olympijský výbor vyrobit pro české medailisty.

Moderátor večera Štěpán Škorpil jí připomněl, že to není zdaleka poslední odměna za její skvělý výkon. Za bronzovou medaili vypsal český olympijský výbor odměnu 300 000 korun. "schovám si je do kasičky," nastínila sympatická dívka své plány.

Ještě jednou se vrátila k bronzovému závodu. "Musím říci, že jsem do něj šla s cílem si ho maximálně užít," prozradila hostům v Českém domě. "Vždyť kdo ví, co nás čeká v budoucnu. Olympiádu může člověk zažít taky jen jednou za život."

"Finále jsme všichni moc prožívali. Nejenže jsme nedutali, ale málem ani nedýchali," popsal atmosféru závodu očitý svědek Václav Klaus. "Pocit to byl moc pěkný, málem jsme zaslzeli," dodal.

V dvojjediné roli prožíval medailový úspěch své dcery Petr Kůrka, sám někdejší velmi úspěšný střelec. "Ale olympijskou medaili ve své sbírce nemám. A to jsem byl na třech hrách," pokyvoval hlavou. "Jsem šťastný," dodaly pyšně.

Závod prý pečlivě sledovali i další členové rodiny, byť jen prostřednictvím rozhlasu... "Mamina se ségrou a jejím přítelem vyrazili na chatu do hor. Nechytají tam signál české televize, tak chtěli zajít k sousedovi na Eurosport. Jenže táta jim to zakázal, prý aby se nenervovali," vysvětlila s úsměvem.

Ohlasy z domova: Katce jsme věřili, říkají Kůrkovi

Střelkyně Kateřina Kůrková pózuje s bronzem v olympijské vesnici v Aténách po on-line rozhovoru se čtenáři iDNES. (15. srpna 2004)

Nejčtenější

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz