Doporučujeme

Doktora čeká semifinále i na pětistovce

• 1
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ani napodruhé český rychlostní kanoista Martin Doktor nepostoupil přímo do olympijského finále. Český reprezentant i v rozjížďce na 500 metrů skončil druhý, na kanálu ve Schinias jej porazil David Cal ze Španělska. Semifinále je na programu ve čtvrtek. Účast v něm si zajistila i kajakářka Michaela Strnadová.

Stejně jako v závodu na dvojnásobné trati jako by Doktor zaváhal na startu. Naopak Španěl vyrazil do rozjížďky hodně rázně a hned v úvodu si vytvořil velký náskok.

"Start mi zase moc nevyšel, opět to přišlo ve chvíli, kdy jsem byl nejmíň připraven," uvedl Martin Doktor.

Po polovině závodu byl až čtvrtý, ale postupně se Calovi přibližoval. Ale předstihnout ho nedokázal.

"Jel opravdu velmi dobře. Ani kdyby se mi start povedl, asi bych na něj neměl," přiznal český kanoista.

Olympijskou premiéru na kanálu ve Schinias má za sebou kajakářka Michaela Strnadová. Několikanásobná mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě neměla po přechodu na hladkou vodu ambice na přímý postup do finále.

S pátým místem, které jí pohodlně stačilo k účasti v semifinále, tak byla spokojena. "Páté místo je v normě, tohle nebyl rozhodující závod, postupovaly jsme až na jednu všechny," řekla kajakářka.

Na rozdíl od Doktora odstartovala ze všech nejlépe, ale po dvou stech metrech se začala propadat. "Soustředila jsem se na rychlý start," přiznala. "Chtěla jsem si vybudovat dobrou pozici. Když jsem zjistila, že se nemusím obávat vyřazení, trochu jsem ubrala, abych si šetřila síly na semifinále."

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.