Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 18. 9. 2007 14:33

Anna Baumová

  • nový diskutující
  • primátor Bém
  • hlasování
Online reportáž
14:31
Hlasuje se o návrhu tak, jak byl usnesen radou. Pro je 50, proti 10, zdrželo se 7, návrh pana primátora byl schválen.
14:29
Bém začíná oslovovat poslankyni XY "Jano" a odkazuje ji na dokument. Její poznámky prý nejsou opodstatněné.
14:26
"Olympiáda má prašnost a hluk snížit," hájí se Bém na další námitky. "Není možné, aby se olympiáda dotkla pražské památkové rezervace!" Bém se zlobí, ťuká si na čelo nad dalšími poznámkami.
14:22
Bém silně gestikuluje u řečnického pultu a stěžuje si na příspěvek Jiřího Witzanyho: "Je to pro mě hloupá a neslušná poznámka. Nikdy jste nebyl schopen splnit politický slib." Ukazuje mu dokument. Zvyšuje hlas: "Jste lhář!" Ozve se tlumený potlesk.
14:21
"Podání přihlášky pro pořádání olympijských her je hazardem." zakončuje Witzany.
14:17
Jiří Witzany (SNK ED) konstatuje, že by se zastupitelé měli tázat hlavně obyvatelů Prahy. Podle něj budou právě oni strádat kvůli "prchavé slávě". Označuje pořádání olympijských her za podvod na voličích.
14:15
Zajíček zakončuje:"Pro Prahu je olympiáda přliš náročnou záležitostí a myslím si, že na tom město nevydělá, a proto se zdržím hlasování."
14:10
Petr Zajíček, poslanec za KSČM, hovoří o olympijské vesnici, město by mělo usilovat o pozemky v Bubnech. Ptá se, zda bude jednáno s tímto městem? Líbí se mu plavecký projekt na Maninách. Zároveň ale dodává:"Je tam příliš oevřených otazníků co se týče financování. Navrhuji závazné stanovisko vlády formou zákona."
13:50
Primátor Bém říká, že se městu investice do olympiády velmi vyplatí.