Chybějí vám v Sony Ericssonu Px00 profily?

aktualizováno 
Koupili jste si chytrý mobilní telefon Sony Ericsson P800 a zjistili jste, že vůbec nepodporuje vyzváněcí profily? Naštěstí se dají do mobilu doinstalovat aplikace, které chybějící profily plně nahradí.

Používáte-li na svém stolním počítači některý ze systémů pro přímou komunikaci, jistě oceňujete jejich výhodu, když nabízejí možnost nastavit si např. režim Neviditelnost nebo Nerušit. Také v lepších mobilních telefonech najdete takzvané Profily, které slouží ke stejnému účelu: rozvrhnout, kdo a kdy se vám může dovolat a kdo má zkrátka smůlu.

Je tedy smutné, že v tak pokročilém zařízení, jakým je chytrý mobilní telefon Sony Ericsson P800, nenajdete možnost třídění uživatelů právě do profilů. Můžete totiž v podstatě nastavit pouze dva režimy: telefon buďto zvoní u všech příchozích hovorů, nebo nezvoní u žádného.

Pomohou nám cizí

Právě absence této funkce nahrává nezávislým softwarovým producentům. Jednou z aplikací umožňující použití profilů na tomto chytrém telefonu je prográmek Advanced Call Manager společnosti WebGate JSC. Aplikace umožňuje roztřídit uživatele ve vašem telefonním seznamu do různých skupin, kterým lze poté povolit či zakázat všechny možné akce.

Po spuštění aplikace máte možnost zvolit si z rozbalovacího menu některý z nabízených režimů, podle kterých se poté telefon chová k příchozím hovorům. Telefon tak může přijímat všechny příchozí hovory (tudíž je aplikace neaktivní), nebo může všechny příchozí hovory odmítat. Lze také přijmout pouze hovory z telefonů, jejichž čísla jsou uložena v databázi kontaktů.

   

Mezi pokročilé funkce patří možnost definovat a použít Blacklist – váš telefon v tomto případě přijme všechny hovory bez rozdílu, zda jsou nalezeny odpovídající záznamy v databázi kontaktů či nikoli, samozřejmě s výjimkou kontaktů umístěných na speciálním seznamu (Blacklist). Takto se můžete zbavit telefonátů od těch osob, které vás obtěžují.

   

Přesným opakem je Whitelist – váš telefon pak přijme jen v tomto seznamu umístěné telefony. Užitečné využití této možnosti najdete v případě, že chcete být na příjmu jen pro vybrané přátele. Seznamů můžete mít vytvořeno hned několik.

   

Poslední možností je odmítání všech příchozích hovorů, avšak doplněné o nějakou dodatečnou akci: telefon tak může kupříkladu odeslat textovku vaší přítelkyni o tom, že máte důležitou poradu či šéfovi cokoli podobného. Určitě si svůj způsob použití najdete.

Hodně muziky za málo peněz

Aplikace funguje bez problémů, její použití je jednoduché a přehledné. Pokud je aplikace aktivní, jste o tom informováni malinkou ikonkou ve spodní systémové liště. Po instalaci se aplikace automaticky spouští po zapnutí telefonu, je tedy nahrána v paměti a připravena pracovat s vašimi příchozími hovory. Z pohledu uživatele nelze na aplikaci Advanced Call Manager najít žádnou vlastnost, která by si zasloužila výtku.

Nevýhodou této aplikace je pouze skutečnost, že se jedná o program komerční. Její cena je však poměrně přijatelná – necelých třináct dolarů zřejmě nikomu z nás díru do kapsy neudělá. Podle našeho názoru je užitná hodnota aplikace daleko vyšší než její cena. Pokud byste si rádi Advanced Call Manager pouze vyzkoušeli, můžete si z této stránky stáhnout a nainstalovat demoverzi, která je omezena na třicet příchozích hovorů.

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Další z rubriky

I lepší verze nestojí ani 3 tisíce korun. To je nové nejlevnější Xiaomi

Redmi 7A

Levné telefony výrobce Xiaomi umí a nejnovější model 7A je toho důkazem. Stojí méně než tři tisíce a přitom umí...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Je to pořádná změna. Porovnali jsme poslední tři modely Samsung Note

Samsung Galaxy Note 8, Galaxy Note 9 a Galaxy Note 10+

Čerstvý přírůstek do portfolia Samsungu je v pořadí už devátou generací řady Note a letos přišla pořádná designová...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVIS STROJŮ-JUNIOR I SENIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 32 000 - 36 000 Kč

Najdete na iDNES.cz