Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového obchodu. Byl to vtip. | foto: Alza

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

  • 76
Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy měl ovšem potenciál ji změnit v něco nezapomenutelného. Hozená rukavice byla zvednuta a autor komentáře vyzván k činu. Sousto pro média je na světě. Jenže nakonec je vše úplně jinak.

Již 17. června vyhlásila Alza na svém facebookovém profilu soutěž o nový iPhone XS s 256GB pamětí. Pod soutěžní status stačilo jen napsat komentář s modelovým označením telefonu a mít pořádné štěstí, vidina iPhonu zdarma totiž zlákala desetitisíce lidí. Jedna z reakcí ovšem nad všechny vyčnívala.

„Pokud vyhraju, tak jim klidně zaprodám duši a nechám si Alzáka vytetovat na záda,“ informoval v něm uživatel sociální sítě. A bez odezvy tento komentář nezůstal. „Jako když si necháte dát Alzáka na záda za iPhone ... o tom se dá diskutovat,“ vyzval zástupce společnosti pisatele s tím, aby se ozval na e-mail.

Už to vypadalo, že se dotyčný zalekl. Jenže v úterý 9. července, tedy o zhruba tři týdny později zveřejnila Alza navazující status.

„Začalo to jako žert, když při nedávné soutěži o iPhone jeden z vás napsal, že v případě výhry si nechá vytetovat na záda Alzáka. Tak jsme ho veřejně vyzvali, ať napíše na náš mail,“ uvedl internetový prodejce v příspěvku s tím, že po výzvě se mu do e-mailu ozvalo celkem 36 lidí. Lidí, kteří by se kvůli iPhonu zdarma nechali klidně tetovat.

Příspěvek doprovázel screen původního komentáře, který vše spustil, a fotografie zachycující údajného Richarda B. z Pardubic, tedy jeho pisatele. Richard B. se nachází v tetovacím salonu s načrtnutým maskotem na pravé lopatce s již zjevně vytetovanými prvními linkami. A mediální senzace je v tu chvíli na světě. Mnohá média včetně slovenského serveru totiž vycítila svou příležitost (články si můžete přečíst zdezdezde, zde nebo zde). Alza navíc v novém příspěvku podnítila v lidech zájem o další vývoj této netradiční výzvy: „Stay tuned, dáme vědět, jak se to celý povedlo.“

09.července 2019 v 18:06, příspěvek archivován: 12.července 2019 v 17:44

Začalo to jako žert, když při nedávné soutěži o iPhone jeden z vás napsal, že v případě výhry si nechá vytetovat na záda Alzáka. Tak jsme ho veřejně vyzvali, ať napíše na náš mail a hádejte co? Sešlo se nám celkem 36 zpráv! Třicet šest z vás reálně uvažovalo o tom, že by takovou „výměnu“ udělalo. Nejčastější otázky byly, zda tetování platíme my, jak velké by muselo být, popřípadě jestli si můžete vybrat, jak bude Alzák vypadat…⁉️

Chtěli jsme to smést ze stolu, ale Richard B.... z Pardubic byl proti - ten blázen nám psal skoro každý den, prý jestli se můžeme teda domluvit? Řekli jsme si: Máš to mít, chlapečku! Dva maily, jeden telefonní rozhovor a byli jsme domluveni, i když v koutku duše jsme počítali s tím, že Richard nedorazí. Dorazil .

Mnozí tedy netrpělivě čekali, až budou zveřejněny fotografie s výsledkem a předáním slíbeného iPhonu. Ne všichni byli ovšem přesvědčeni, že se opravdu může najít někdo, kdo by toto kvůli telefonu zdarma opravdu podstoupil. Na druhou stranu by Richard B. nebyl zdaleka prvním. Vzpomeňme třeba Phillipa Harrisona z americké Arizony, který v říjnu 2017 prostřednictvím tweetu informoval, že si nechá na ruku viditelně vytetovat logo T-Mobilu, pokud dostane nový iPhone 8 (více viz Chtěl iPhone zdarma, a tak si nechal vytetoval logo T-Mobilu).

Čekání nebylo dlouhé, další související příspěvek totiž Alza na sociální síti zveřejnila již po dvou dnech, tedy ve čtvrtek 11. července ve večerních hodinách. Pro řadu je úlevou, pro jiné překvapením a pro média, která v předchozím facebookovém příspěvku cítila potenciál, spíše noční můrou.

„Nedovolte nikomu, aby se vám vryl pod kůži, nestojí za to ani iPhone,“ začíná čtvrteční příspěvek internetového prodejce. Již z toho lze usuzovat, že se celá záležitost s tetováním maskota má úplně jinak.

„Byl to samozřejmě fake. Žádný iPhone za tetování nikdo nedostal, natož pak vymyšlený Richard. B. z Pardubic,“ pokračuje Alza se slovy uznání těm, kteří vše zpochybňovali již v úterním příspěvku. Ti poukazovali i třeba na takový detail, jakým je barvou nezašpiněná papírová utěrka v ruce tatérky. A pak je tu i čistá kůže v okolí již vytetovaných linek, ta by totiž během tetovacího procesu nesla stopy po stírání přebytečného inkoustu.

Alzu zjevně zaskočilo, jaký ohlas její úterní facebookový příspěvek se záběry z tetovacího salonu vyvolal.

„Šlo o spontánní akci v reakci na naši soutěž o iPhone, kde mnoho našich fanoušků nabízelo, že se za něj nechá tetovat. Z počátku to byl jen vtip, ale v reakci na tetovací příspěvek se začalo hlásit překvapivě velké množství lidí, tak jsme se při odhalení pravdy rozhodli dát i menší poselství,“ informoval redakci Mobil.iDNES.cz marketingový ředitel Alzy Jan Sadílek.

Někteří lidé si tedy po čtvrtečním odhalení oddechli, jiní naopak smutní, že stejným způsobem nezískají třeba počítač či lednici. A média, která o této záležitosti kvapně informovala, se snaží svou zbrklost napravit. A tak aktualizují a přepisují své články i titulky.