Obří selfie panda, explodující mobily či snaha vysoudit na Applu 350 korun

Články o mobilních novinkách a recenze smartphonů během roku prokládáme spoustou dalších článků, a to i těmi takzvaně ze života. Dočtete se tak třeba o pašerácích, kteří neunikli spravedlnosti, obří soše fotící si selfie či netradičním úkolu španělských policistů.

Prakticky pravidelně po zahájení prodeje nových iPhonů se v předchozích letech vyrojily zprávy o pašerácích, kteří se novinky Applu snažili dostat přes hranice, či informace o vyrabovaných kamionech a skladech obchodníků. V tomto ohledu byl letošek klidný, jakoby letošní iPhony nebyly pro uživatele atraktivní. To však neznamená, že by si snad pašeráci dali oraz a našli si jiný zdroj obživy.

Důkazem toho je případ šestačtyřicetiletého pašeráka z kalifornských Laguna Hills, který stojí za víc než tříletým systematickým pašováním padělaných komponent pro smartphony značek Apple, Samsung a Motorola z Číny do USA. Celý podvod zastřešovala fiktivní obchodní společnost.

Kromě dvouletého pobytu ve federální věznici musel Čchan Chun Le zaplatit také pokutu ve výši 250 tisíc dolarů (zhruba 5,5 milionu korun). To je přitom jen nepatrný zlomek sumy, na kterou si pašerák za víc než tři roky systematického obcházení běžných přepravních kanálů a amerických celníků přišel.

Pašoval padělané díly nejen pro iPhony. Odsedí si dva roky

Ilustrační snímek

Působila nenápadným dojmem, kambodžským četníkům se však z nějakého, blíž neznámého důvodu, nepozdávala. V dodávce následně při kontrole ve spolupráci s celníky objevili desítky precizně zabalených balíků. Ne však kvůli jejich ochraně před poškozením, důvod byl jiný.

A to snaha skrýt před nežádoucími pohledy jejich obsah. Bylo v nich totiž ukryto téměř pět tisíc nových iPhonů, k nimž neměl řidič žádné daňové doklady. S takto objemnou a hodnotnou „zásilkou“ měl namířeno do sousedního Vietnamu.

V nenápadné dodávce pašoval tisíce iPhonů. Celníkům neunikl

Kambodžští četníci ve spolupráci s místními celníky zabavily tisíce nových...

Poměrně překvapivou žalobu podala skupina pěti čínských studentů na americký Apple. Vadilo jim, že společnost do balení nepřidává nabíječku a sluchátka. Po firmě se rozhodli vyžadovat odškodnění. Nešlo však o horentní sumu, jak by se dalo očekávat. Kromě dodání nabíječky požadovali po Applu pouhých 100 čínských jüanů, tedy v přepočtu zhruba 350 korun.

Studenti zažalovali Apple kvůli iPhonům. Chtějí vysoudit 350 korun

ilustrační snímek

To student robotiky na Švýcarském federálním technologickém institutu Ken Pillonel mohl na produktu Applu vydělat podstatně vyšší sumu. Ne však cestou žaloby, ale jeho vystavením na aukční portál. Nešlo přitom o obyčejný iPhone, nýbrž o vůbec první smartphone Applu opatřený USB-C portem. Jenže aukce nedopadla, zaměřili se na ni totiž nabídkoví trollové. Za Pillonelem podomácku upravený iPhone X nabízeli i dvě miliardy.

Za unikátní iPhone nabízeli i dvě miliardy. Jenže to byli trollové

Unikátní iPhone X s USB-C portem je na prodej.

Štěstěna stála u pilota malého letadla, které startovalo z floridského letiště Orlando Executive Airport. V momentě, kdy se letoun už odlepoval od země, totiž z kokpitu vyletěl jeho iPhone. Nezbývalo nic jiného, než ztrátu telefonu nahlásit řídící věži. V tu chvíli se patrně pomalu smiřoval s tím, že iPhone bude minimálně značně poškozen. Nicméně po nalezení telefonu, čemuž napomohla aplikace Najít můj iPhone, dispečera řídící věže a potažmo i jeho majitele čekalo příjemné překvapení.

Pilot letadla ztratil při startu iPhone. Když ho našli, byli překvapení

ilustrační snímek

Krušné chvilky zažili letos v srpnu i cestující na letu z New Orleans do Seattlu. Takový závěr, kterého byli svědky, nikdo z nich jistě nečekal. Krátce po přistání muselo být totiž všech 134 lidí na palubě evakuováno. Důvodem bylo silné zakouření vnitřního prostoru letounu. Posádka se původně domnívala, že šlo o požár v nákladním prostoru. Zástupce společnosti Alaska Airlines ovšem následně upřesnil, že příčinou byla exploze mobilu jednoho z cestujících.

Přistáli a obratem se museli evakuovat. Cestujícímu totiž vybuchl mobil

Ilustrační snímek

Doslova horké chvilky zažili letos v dubnu zaměstnanci a hasiči hongkongského letiště. Při nakládce se tam totiž v brzkých ranních hodinách vznítila paleta naložena smartphony Vivo Y20. Naštěstí se nacházela ještě na odbavovací ploše letiště, nicméně plameny stačily přeskočit i na okolní palety. Hasiči požár zlikvidovali až po dlouhých 40 minutách. Naštěstí z místa incidentu nebyla hlášená žádná zranění, kromě palet se zbožím byl nicméně poškozen i asfaltový povrch letiště na ploše 24 × 12 metrů. Letecké dopravní společnosti tehdy na incident reagovaly okamžitým zákazem přepravy veškerých smartphonů čínského Viva.

Na letišti vzplála paleta se smartphony Vivo. Do odvolání nesmí do letadel

Ilustrační snímek

Ovšem nejen čínské Vivo řešilo trable se samovolným vzplanutím svých smartphonů. Po pouhých pěti dnech používání totiž jeho majitelce explodoval OnePlus Nord 2 5G. K incidentu došlo při vyjížďce na kole, během níž byl telefon uložen v ledvince. Společnost OnePlus na základě šetření vydala prohlášení, že šlo o ojedinělou událost způsobenou vnějšími faktory.

Nicméně jen o deset dnů později se na Twitteru objevil další příspěvek informující o podobné události. Poměrně brzy se však ukázalo, že v tomto případě něco nehraje. Autor tweetu později společnosti přiznal, že dotyčné zařízení nebylo jejím produktem.

Nový smartphone vybuchl v ledvince. Podvod byl jiný výbuch

Ženě při vyjížďce na kole explodoval v ledvince pět dní starý OnePlus Nord 2 5G.

Selfie je fenomén, který jen tak neskončí. Lidé se fotí všude a se vším. Vědomě se přitom často vystavují i riziku, že se jim při pořizování unikátního autoportrétu něco stane. Své o tom ví i ve španělském pobřežním městě Benidorm, kde došlo k jednomu z 15 úmrtí, které Španělsko od roku 2008 zaznamenalo právě v souvislosti s pořizováním selfie.

Benidormští radní se v souvislosti s narůstajícím turistickým ruchem po rozvolnění pravidel pro cestování rozhodli dalším případům předejít. Španělští četníci (Guardia civil) tak dostali nový úkol: zabránit nebezpečným situacím, kdy se turisté kvůli autoportrétu vystavují nepřiměřenému riziku.

Riskují kvůli lajkům na sociálních sítích. Ohlídá je proto policie

Výhled na Středozemní moře z kamenné zahrady ve španělském Benidormu láká i...

Poněkud odlišný přístup k tomuto fenoménu mají v Číně.  Nizozemský umělec Florentijn Hofman, který se proslavil hravými městskými instalacemi, instaloval další svůj počin v čínském městě Dujiangyan. Jde o obří sochu pandy velké, která je od druhé poloviny 20. století národním symbolem tohoto asijského státu. Zvláštností je ovšem to, že obří ocelová panda v jedné z tlap svírá tyč a nerušeně si fotí selfíčko. A tak mnohé kolemjdoucí tato netradiční instalace nutí následovat její odkaz: vezmou do ruky mobil a musí si s pandou pořídit vlastní selfie.

Na výšku má 12 metrů, na šířku pak o metr méně. Obří panda se přitom fotí

Obří panda fotící si selfie, která se nachází v čínském městě Dujiangyan, je...