Vodafone slibuje, že neutratíte více než 30 korun denně

  0:18aktualizováno  12:12
Ve čtvrtek 1. srpna rozšíří Vodafone portfolio předplacených služeb. Nabídku nově doplní Předplacená karta 30 s jednotnou sazbou. Uživatel zaplatí 3 koruny jak za minutu hovoru, tak za každou odeslanou SMS či za spotřebovaných 10 MB dat. Operátor nicméně slibuje, že denní útrata nepřesáhne 30 korun.

Vodafone rozšíří nabídku předplacených karet | foto: Vodafone

To ovšem neznamená, že by zákazník při dosažení této hranice nemohl dále volat, posílat textovky či surfovat na internetu. Naopak. Využije-li v jeden den služby, za něž v součtu utratí 30 korun, po zbytek dne může volat a esemeskovat zcela neomezeně. A to do všech sítí. Navíc získá i 300 MB dat zdarma.

Zákazník si tak nemusí aktivovat žádný denní, týdenní či měsíční balíček. Při dosažení stanovené útraty získá výhody zcela automaticky. Nová karta má podle Vodafonu odbourat strach některých předplacenkářů z rychlé útraty jejich kreditu.

„Kdo nepotřebuje používat telefon, peníze neutratí. A kdo zrovna potřebuje hodně volat, psát nebo datovat, nezaplatí více než 30 korun za den,“ uvedl generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák.

Nemusí se tak obávat rychlého vyčerpání svého kreditu. Kromě hovorů, SMS a dat v rámci ČR se do denního limitu započítávají i služby využité v rámci roamingu, a to konkrétně v Zóně 1, tedy v Evropských státech (EU včetně zámořských území + Island, Lichtenštejnsko, Monako, Norsko, San Marino, Vatikán).

Průběžnou denní útratu může zákazník sledovat v aplikaci Můj Vodafone. Při dosažení denního limitu obdrží informační SMS o získání výhod. Předplacená karta 30 vyjde na 200 korun, ve stejné výši bude na kartě přednabitý kredit.

Podobnou výhodu mohou využít i zákazníci O2. Ušetří s ní, ale dataře nenadchne

Podobně laděnou předplacenku má ve své nabídce i operátor O2. Ovšem zatímco u Vodafonu mají předplacenkáři neomezené hovory a SMS k dispozici až po dosažení denního limitu, u O2 si v případě karty GO neomezeně tyto služby předplácí. Využívat neomezené hovory a neomezené SMS mohou za 25 korun na den, respektive 20 Kč, vystačí-li si pouze s neomezeným voláním (odeslaná SMS v takovém případě vyjde na 2 Kč).

Ovšem u O2 je tato denní taxa stržena už při započetí prvního hovoru (respektive odesláním SMS u tarifu Den volání + SMS) nebo při připojení k internetu.

Vodafone naštval zákazníky. Kvůli změně účtování hovorů zaplatí více

Z hlediska denních nákladů je nicméně GO neomezeně o minimálně pět korun výhodnějším řešením než nabídka Vodafonu. Na druhou stranu ovšem oproti ní ztrácí v mobilních datech. Zákazníci O2 totiž v rámci denního „předplatného“ získají vždy jen základní připojení k internetu v ČR a v zóně EU o maximální rychlosti 32 kb/s. O2 tuto předplacenku nabízí beze změny již od srpna 2016, tehdy ji představil pod názvem PředplaDENka (více viz O2 vymyslelo místo předplacenky předplaDenku. Za 20 korun denně).

Úspornou předplacenku má v nabídce i T-Mobile, zaměřuje se ovšem na příležitostné dataře. Za 1 MB dat si účtuje korunu, nicméně uživatelé za připojení nezaplatí více než 10 korun za den. Prosurfovat přitom mohou až 100 MB dat. V den, kdy data nevyužijí, pak nezaplatí vůbec nic (více viz T-Mobile má datově štědrou předplacenku. Platíte, až když data čerpáte).

Aktualizace 12:12: doplněn informace o způsobu zpoplatnění denního řešení u předplacenky O2

Autor:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Apple představil tři nové iPhony. Základní zlevnil

Online #7302

Apple představil tři nové iPhony, nové hodinky Watch i nové tablety iPad. Technologicky konkurenci nepředběhl, důraz...

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Neomezené tarify O2 Neo

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Ilustrační snímek

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

Další z rubriky

T-Mobile a O2 mohou porušovat antimonopolní předpisy, tvrdí Brusel

Loga mobilních operátorů T-Mobile a O2

Ke sdílení sítí mezi O2, T-Mobile a poskytovatelem infrastruktury CETINem má výhrady Evropská komise. Podezřívá...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Vodafone se chlubí, zákazníci jsou s úplně neomezenými tarify spokojení

Ilustrační snímek

Vodafone nechal výzkumnou společností Kantar CZ vyzpovídat první zákazníky svých neomezených tarifů. Podle výzkumu jsou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz