Vlajka United Islands visí i na Hradě

  16:19aktualizováno  16:19
Festival United Islands Of Prague vyvěsil svou trojbarevnou vlajku na Pražském hradě i na Magistrátu. Stvrdil tak význam, který v letošní sezóně akce má.

Ethnica | foto: United Islands Of Prague

Pořadatelé třetího ročníku United Islands Of Prague na dnešní tiskové konferenci zdůraznili, že pod touto hlavičkou se vlastně skrývají festivaly tři.

Green Island (Střelecký ostrov, 16. až 19. 6) je věnován world music, Blue Island (Žofín, 19. až 21. 6.) jazzu a Red Island (Branická louka, 22. až 25. 6.) rocku.

Headlineři všech tří přehlídek jsou už dlouho známi a v jejich osobách do Česka přijedou skutečné hvězdy toho kterého žánru.

Alžírský zpěvák Khaled, americké jazzové trio Medeski Martin & Wood i britští rockeři Placebo zdobí v hlavních časech ty nejprestižnější světové hudební festivaly. United Islands Of Prague se tak řadí mezi ně.

Během celkem deseti dnů, které budou festivalu v hlavním městě patřit, se ovšem představí více než sto kapel a sólistů z dvaceti zemí světa, kteří pokryjí snad všechny existující žánry popmusic.

Kromě hlavních koncertů pořadatelé nabízejí i bohatý doprovodný program. O víkendu 17. a 18. června se mohou rodiny zúčastnit zábavných odpolední na Dětském ostrově. Koncerty nezávislých kapel nabízí pankrácké Café na půl cesty.

V kavárně Modrý mlýn na Kampě budou probíhat projekce, které pořadatelé United Islands Of Prague připravili ve spolupráci s filmovými přehlídkami Music On Film, Film On Music, Jeden svět, FebioFest a AniFest.

Kromě samostatných vstupenek na jednotlivé ostrovy si zájemci mohou zakoupit i tři druhy permanentek. Tzv. gold ticket opravňuje ke vstupu na všechny koncerty celého festivalu a na místě bude stát 1600 Kč. Za 950 Kč lze zakoupit dvě tzv. comba, tedy permanentky vždy na dva ostrovy - zelený a červený nebo červený a modrý.

Držitelé všech druhů permanentek mohou přijít na úvodní koncert festivalu 16. června na Střeleckém ostrově. Hlavním lákadlem je Nálet bubeníků, speciální verze populárního Sletu bubeníků pod vedením Pavla Fajta a za účasti mj. Davida Kollera.

Dalším bonusem festivalu je akce 22. června, kdy si na Branickou louku na koncert, jehož hlavní hvězdou jsou J.A.R. může každý návštěvník se vstupenkou přivést kamaráda zdarma. J.A.R. právě na tomto vystoupení premiérově představí písně ze svého nového alba.

Autoři:
  • Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se...

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

VIDEO: Podívejte se na nový klip kapely Wohnout k písni Mandragora

Zpočátku se na trhlou čtveřici Wohnout dívalo tak trochu skrz prsty, ona zatím vyrostla ve svébytné těleso a dnes má už...

Mluvme spolu víc a nestyďme se za smutek, vzkazuje zpěvačka Lucie Bílá

Lucie Bílá prožívá velmi šťastné životní období. Potvrzuje to nejen v rozhovoru, ale také na novém albu Ta o mně, které...

RECENZE: Mnoho slz a nářků, ale jen málo nosných hudebních nápadů

Bez jakéhokoliv předchozího upozornění vydal australský zpěvák a skladatel Nick Cave dvojalbum Ghosteen. Intimní a...

Potřetí a možná naposledy? Eric Clapton, bluesový bouřlivák, se vrátí do Prahy

V březnu oslaví už 75. narozeniny. Důvodů, proč může být příští pražský koncert Erica Claptona ten rozlučkový, je ale...

Najdete na iDNES.cz