Pardubice ovládne taneční Léto lásky

  17:00aktualizováno  17:00
Kdo nemá rád moderní hudbu, chodí brzo spát a bydlí v Pardubicích, musí se obrnit trpělivostí. Až deset tisíc lidí přijede do města na festival taneční hudby Summer Of Love, který potrvá od pátku do neděle.
technoparty - ilustrační foto

technoparty - ilustrační foto | foto: Radek KalhousMF DNES

Organizátoři festivalu sice letos rozšířili přehlídku ze dvou dní na tři, zároveň se ale pokusili vyjít obyvatelům v okolí pardubického závodiště vstříc.

"Je zřejmé, že v současné chvíli nemůžeme hrát nepřetržitě tři dny. Proto jsme program upravili tak, že v pátek dohrají poslední muzikanti úderem půlnoci a hudba se na pardubické závodiště vrátí až v sobotu odpoledne," říká organizátor Aleš Bleha.

Na návštěvu Summer of Love se chystá primátor Pardubic Jiří Stříteský. Stejně jako v minulých letech přijde zkontrolovat, jak festival probíhá. Navíc má pověření od rady města, že může po organizátorech požadovat zmírnění hlasitosti.

Magistrát si také letos objednal u hygienické stanice měření hluku. "Na druhou stranu dokážu pochopit ty tisícovky návštěvníků, kteří na Summer of Love přijedou a líbí se jim tam. Mně samotnému taneční hudba absolutně nic neříká, ale jsem tolerantní a dokážu i ocenit atmosféru na závodišti," uvedl Stříteský.

Rozšíření programu na dva dny naopak vcelku vítají majitelé hospod a restaurací. Po páteční půlnoci totiž organizátoři Summer of Love naplánovali tři after party do klubů v různých částech města.

"Určitě na tom vydělají majitelé nočních barů. Navíc je tu šance, že se lidé staví v restauracích třeba ještě během sobotního odpoledne. Každopádně pokud se podaří návštěvníky nalákat do města, je to jen dobře," uvádí majitel restaurace Bazalka Marek Macháček.

Na rozšíření festivalu museli reagovat i organizátoři. Zajistili kemp u pardubické plovárny na Cihelně i možnost pronajmout si pokoj na vysokoškolských kolejích. "Letos mohou návštěvníci využít nadzemních i podzemních parkovacích míst u obchodního domu Hypernova," upřesňuje Bleha.

Sám se podle svých slov snaží festival pořádat podle zahraničních vzorů. "Vždy, když se vracím z Německa, Francie nebo i Maďarska, tak si říkám, proč něco tak skvělého nejde udělat u nás. Věřím, že po letošním ročníku si to budu říkat už jen na půl. Na druhou stranu je pravda, že zahraniční festivaly bývají delší. Lidé ze západní Evropy logicky zvažují, zda se jim vyplatí vyrazit na východ kvůli jednodennímu festivalu. Věřím proto, že letošní rozšíření programu je krok dobrým směrem," tvrdí Bleha.

Primátor Stříteský je však daleko opatrnější. "Uvidíme, jak dopadne letošní měření hluku. Podle mě je ale letošní rozsah maximální. Příliš si nedovedu představit, že by festival trval týden," uvedl.

O úspěchu letošního ročníku Summer of Love ale může rozhodovat i daleko banálnější věc - déšť. "Věřím, že se počasí umoudří," doufá Bleha. Meteorologové mu dávají do určité míry naději. Od dnešního dne by měly teploty stoupat, déšť by měl být výjimkou a v pátek očekávají letní počasí. Jen na sobotu varují před občasnými bouřkami.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Soundtrack uzavře letní sezonu s Amadeem a s hity kapely Queen

Ze zkoušky projektu Amadeus Live

Festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, jenž zabere poslední prázdninový víkend, se už etabluje jako...

VIDEO: Mr. Loco si z Balkánu dovezli klip ke skladbě Je to reggae

Kapela Mr. Loco

Kapela Mr. Loco přichází s třetím singlem a videoklipem z aktuálního alba Balkanizace. Tentokrát jde o letní skladbu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz