Ostravu obarví hvězdy world music

  7:34aktualizováno  7:34
Na Colours of Ostrava míří Natacha Atlas, Rachid Taha či Bob Geldof Program zasahující poprvé tři dny, více scén či nové logo nabízí letos hudebním fanouškům festival Colours of Ostrava, který se druhý červencový víkend uskuteční již potřetí.

VYHRAJTE LÍSTKY NA COLOURS OF OSTRAVA

Největším lákadlem jsou tři hvězdy světového formátu. Do Ostravy přijede z arabských kořenů těžící zpěvačka Natacha Atlas, její kolega Rachid Taha či z punku povstalý irský rocker Bob Geldof s kapelou The Bobkatz.

Festival se rok co rok snaží dostát svému jménu a nabízet co nejrozmanitější pohled na hudbu. V Ostravě tak lze slyšet poprock Mig 21 či Tata Bojs, cikánské rytmy Terne Čhave a Gulo čar, alternativní Pod Černý Vrch či zástupce taneční scény (Nierika, Khoiba a další).

"Z osmdesáti pozvaných účinkujících je pětadvacet ze zahraničí, což je pro festival samozřejmě zátěž, ale také přednost. Program jsem měli hotový již v lednu," uvedla dramaturgyně Zlata Holušová.

Letošním ročníkem se bude nenápadně prolínat keltský duch. Nejvýznamnějším zástupcem bude britská formace Oysterband. "Nevím proč, ale všude v Evropě je známější než The Levellers, jen u nás ne," posteskl si jeden z konzultantů festivalu a hudební publicista Jiří Moravčík.

Ke keltským kořenům se pak hlásí i další pozvané kapely, třeba belgičtí Urban Trad, polští Stonehenge, slovenští Heaven's Shore, český Kukulín s Janem Hrubým a další.

K objevům festivalu pak mohou patřit francouzské formace DuOud hrající na arabské loutny či Kanjar'Oc snoubící trubadúrské tradice s reggae a hip-hopem. "Hrají s nimi polonazí trumpetisté, kteří celý koncert poskakují. Už se na ně těším," podotkla Holušová.

Hlavní scéna festivalu pojmenovaná Spektrum se kvůli rozšíření programu přesouvá ze slavné Stodolní ulice plné klubů, kde se ovšem bude hrát i letos, blíže ke Slezskoostravskému hradu. Jeho okolí skýtá podle pořadatelů lepší možnosti růstu. Druhá největší scéna nazvaná Barvy pak zůstává na Černé louce. Všech šest scén je od sebe vzdáleno jen několik minut pěšky.

Festival se snaží zkvalitňovat nejen program a zázemí, ale i svou prezentaci. Nechal si proto vypracovat nové logo s motivem panoramatu Ostravy, jehož autorkou je Zuzana Lednická ze Studia Najbrt. "Logo se v budoucnu měnit nebude, doprovodné fotografie ano," podotkl grafik Aleš Najbrt. Letošní snímek dívky symbolizuje Ostravu jako místo pozitivní energie a barev.

Vstupenky na festival lze zatím pořídit za 580 korun, od června budou postupně zdražovat. Děti do 140 centrimetrů mají vstup zdarma. "Budeme spokojeni, když letos dorazí stejně jako loni nejméně deset tisíc lidí," podotkl koordinátor festivalu Jiří Smrček.

Královna world music Natasha Atlas

Z punku vzešlý irský rocker Bob Geldof

Britská, z keltských tradic čerpající formace Oysterband

Alžírský zpěvák rai Rachid Taha


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

KOMENTÁŘ: Brutal Assault je světový festival. Už stvořil vlastní město

Brutal Assault 2019  - fanoušci americké kapely Testament.

Nejsilnější soupiska kapel v historii, 23 tisíc návštěvníků, vstupenky vyprodané měsíc předem a doprovodný program,...

V Letňanech bude burácet Metallica. Pět důvodů, proč na letiště vyrazit

Lars Ulrich z Metalliky na koncertu z Worldwired Tour v pražské O2 areně (2....

Letní open air koncerty na konečné metra v polích dovedou být docela pruda. Když se odpoledne snažíte urvat dobré...

Najdete na iDNES.cz