Diskuse k článku

Výlet Alice Nellis je malý velký film

Malé zázraky se ještě dějí, a nový český film Výlet k nim patří. Napoprvé zasytí smíchem jako ten lepkavý domácí koláč, jejž si rodinka balí na cestu. Napodruhé v jeho drobence zaskřípe mezi zuby popel z oné urny, kterou vezou na spanilé jízdě z Čech na Slovensko, aby splnili přání zemřelého. A napotřetí - protože Výlet hned tak neomrzí - se hořké se sladkým propojí do poslední přísady; od generační hudby přes dojemně strašlivá pyžama až po ty nahaté slečny z obálek časopisů, zkoumané očima staré dámy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lenka

Po dlouhé době český film, který má smysl
Výborný! Už Ene bene značně vybočovalo ze současné české produkce, ve Výletu se Alice Nellis rozjela ještě odvážněji a vyšlo jí to bezvadně. Díky za krásný zážitek :))
0/0
27.3.2002 11:59

Žahour

Přechvaloval bych!
Výlet je dokonalost sama, jen nevím, zda si toho kromě kritiků a diváků, kteří nejsou nadržení na Andělskou tvář apod., někdo všimne. Alice Nellis je největší zázrak současného českého filmu. VŠIMNĚTE SI JÍ, PROSÍM!!!
0/0
25.3.2002 9:12

Zuzana

Nepřechvalovala bych
"Kritika" je dle mého až trochu moc oslavná. Špatné to nebylo, ale humor občas klišovitě vázl a generační konflikty, hlavně díky nespočetné propíranosti, už přece jen trochu ztrácejí na atraktivnosti. Celkově ale musím říct, že jsem se nenudila a až na ty tyto dvě připomínky plus ještě tu, že film možná až příliš dlouhý, mě film potěšil.
0/0
21.3.2002 16:21

Premiéra se zdařila
Výlet je prostě moc hezký film. Líbil se mi příběh, nadchly mne herecké výkony, dialogy byly opravdu ze života :-) Připadalo mi, jako bych ten film prožívala, ne jen sledovala. Myslím si, že každý si tam najde nějakou svoji paralelku s vlastní rodinou. Díky za příjemný zážitek.
0/0
21.3.2002 15:32

Najdete na iDNES.cz