Zloděj po sobě nechal v paneláku vypáčené dveře.

Zloděj po sobě nechal v paneláku vypáčené dveře. | foto: Policie ČR

Všímavý soused pomohl dopadnout zloděje, ten měl u sebe vypáčený zámek

  • 4
Všímavý soused pomohl policistům chytit zloděje, který se pokusil vykrást v jednom z karlovarských paneláků kočárkárnu a sklep. Díky včasnému telefonátu na tísňovou linku a podrobnému popisu dopadla hlídka pachatele za pár hodin. Prozradil se, když mu při vyndávání občanky z kapsy vypadla část rozlomené vložky zámku.

Dvaačtyřicetiletý muž z Plzně si panelový dům v Karlových Varech vyhlédl v neděli dopoledne. Přinesl si i nářadí, kterým se snažil vypáčit dveře od kočárkárny a sklepa.

„V jeho jednání ho však vyrušily kroky přicházejícího obyvatele domu, a tak z místa utekl. Sedmašedesátiletý muž jej však při jeho odchodu spatřil a všiml si také poškozených dveří. Ihned proto vytočil číslo tísňové linky 158 a vše operačnímu důstojníkovi nahlásil,“ popsala krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Na místo činu hned vyrazily policejní hlídky, které zajistily stopy a také vyslechly muže, který vše nahlásil. Ten pachatele podrobně popsal a díky tomu se policistům podařilo ještě tentýž den muže vypátrat na místním autobusovém nádraží.

„Při prokázání své totožnosti muž z kapsy vyhodil část rozlomené vložky zámku a při jeho prohlídce policisté nalezli různé nářadí,“ řekla Valtová.

Pachatel tedy putoval na služebnu k výslechu. Policie ho podezírá z přečinu krádeže, za který mu hrozí až dva roky vězení.