ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Michal Barák, iDNES.cz

Na Karlovarsku hořel dům od prskavky na stromku. Škoda je šest milionů

  • 7
Škodu odhadnutou předběžně na šest milionů korun napáchal ve středu večer rozsáhlý požár rodinného domu v Nové Roli na Karlovarsku. Podle vyšetřovatelů byly pravděpodobnou příčinou prskavky na vánočním stromku. Jedna žena utrpěla popáleniny, zdravotníci ji převezli do nemocnice.

Hasiči dostali oznámení o plamenech šlehajících z oken v přízemí. Když přijeli na místo první jednotky, oheň už zasáhl celý dům. Všichni obyvatelé domu byli v době příjezdu hasičů venku.

„Bylo nutné použít velké množství vody, aby se podařilo srazit plameny. Hořící dům je dřevostavba, oheň se tak stále šířil ve stěnách do všech částí objektu. Plameny poškodily i střešní konstrukci domu. Za jednu hodinu od nahlášení požáru měli hasiči plameny pod kontrolou, na místě události ale zůstali celou noc až do dopoledních hodin následující den,“ popsali hasiči na svém webu.

Ve středu večer zasahovali hasiči také u dalšího požáru, jehož příčina souvisí s Vánocemi. V bytě v Novém Sedle na Sokolovsku hořel adventní věnec, požár se nestihl dál rozšířit. Hasiči ho během několika desítek minut zcela zlikvidovali.