V Havlíčkově Brodě natáčejí Všiváky, na náměstí se vdala Kerestešová

  12:52aktualizováno  12:52
Ve středu patřilo havlíčkobrodské náměstí filmařům. Režisér a scénárista Roman Kašparovský tam natáčel film Všiváci. Náměstí zaplnil početný kompars v dobovém oblečení a přijel i šedý wartburg s myrtovými věnečky. Před Starou radnicí se odehrály scény z filmové svatby.

Na náměstí K. H. Borovského v Havlíčkově Brodě se natáčel film Všiváci. Na snímku herec Richard Hruška, herečka Andrea Kerestešová a za nimi Sabina Remundová při filmové svatbě | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Podstatná část filmu mapující hlavně dětství a dospívání dvou filmových hrdinů - bratrů Rohanů v podání Ondřeje Vetchého a Jiřího Langmajera - vznikne v Havlíčkově Brodě od 6. do 20. června. Zatímco v minulých dnech štáb opanoval mimo jiné jez u řeky Sázavy nebo brodské parky a ulice kolem centra, ve středu se tým přesunul nejprve brzy ráno na vlakové nádraží a poté přímo na Havlíčkovo náměstí.

Všiváci v Brodě

Havlíčkovo náměstí se na pár hodin proměnilo v dějiště fiktivní svatby z konce 80. let, která bude součástí celovečerního filmu Všiváci. Tragikomedii natáčí v Havlíčkově Brodě podle vlastního scénáře režisér Roman Kašparovský.

Film líčí vztahy a osudy dvou hlavníh postav - bratrů Rohanů. Mimo jiné se ve snímku objeví Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Andrea Kerestešová, Sabina Remundová a další.

"Ráno jsme na nádraží natáčeli příjezd jednoho z bratrů Mikuláše z vojny, jak ho bratr Richard veze domů a potom na náměstí svatbu Richarda s těhotnou nevěstou, s níž ale čeká dítě Mikuláš. To vše se odehrává ve filmu jako vzpomínka Mikuláše Rohana na jeden z prvních rozkolů mezi oběma bratry," nastínil zápletku režisér Roman Kašparovský.

Režisér a scenárista v jedné osobě přiznává, že Havlíčkův Brod jako dějiště podstatné části filmu nebyl zvolen náhodně. "Vůbec nezakrývám, že jde o Havlíčkův Brod, o čemž svědčí i velký nápis na nádraží, který ve filmu bude. Není to ale zase reklama na město," usmívá se Kašparovský. Ten s natáčením na konkrétních místech v Brodě počítal už při psaní scénáře.

"Vyrůstal jsem tady a to prostředí samozřejmě znám a sedělo mi do scénáře. Byl jsem líný a nechtělo se mi hledat něco jiného. Mám to tu rád a rád se sem vracím," vysvětluje režisér, pro nějž budou Všiváci jeho filmovým debutem.

Kerestešová ve svatebním, Vetchý v uniformě

V Havlíčkově Brodě ve středu natáčela také slovenská herečka Andrea Kerestešová, která přijala režisérovu nabídku na roli slovenské dívky, která zasáhne do života a vztahů obou bratrů.

"Ta role mě fascinuje. Postava, kterou hraju, je spojována s takovým andělem, podivínem, který jakoby není z tohoto světa a nikdo mu nerozumí. Tím, že se tady ocitne, způsobí jenom problémy. Navíc když se řekne anděl, tak je to u mě spojeno s mystikou a něčím mimo realitu, kterou já nemám ráda," říká herečka.

Fotogalerie

Vedle ní se ve středu v jedné z vedlejších rolí jako svědkyně svatebního obřadu objevila mimo jiné také herečka Sabina Remundová, jejíž matka Iva Janžurová by se v Havlíčkově Brodě na natáčení měla ještě také objevit.

Filmový štáb se za týden přesune zpět do Prahy a v červenci pak bude ve spolupráci s armádou natáčet scény z působení jednoho z bratrů - Richarda alias Ondřeje Vetchého - v afghánské válečné misi. Film bude mít v kinech premiéru pravděpodobně v lednu příštího roku.

Nejčtenější

Jágr pomohl hokejistům Kladna dvěma body k výhře nad Ústím

Kladenský Jaromír Jágr z Kladna rozehrává jednu z akcí v duelu s ústím nad...

První hokejová liga pokračovala zápasy 58. kola. Jaromír Jágr pomohl ve svém druhém duelu v sezoně dvěma asistencemi k...

Dvouletý chlapec z babyboxu žije u pěstounů, ovšem chtějí ho i příbuzní

Babybox v Pelhřimově

Odložený chlapec, kterého našli 18. ledna v babyboxu v Pelhřimově, se možná vrátí k biologické rodině na jih Čech....

Na Vysočině ujel strojvedoucímu vlak s lidmi, zastavil za šest kilometrů

Poláci vyzvali Česko, aby s pomocí Evropské unie elektrifikovalo trať z...

Šest kilometrů urazil po Vysočině v úterý dopoledne vlak bez strojvedoucího. Mimořádná událost se stala na lokální...

Netrefili jsme se, přiznává magistrát a ustupuje obyvatelům údolí řeky

Parkovací plochy u soukromého parku jsou nedostatečné a tak řidiči improvizují....

Nový ostrůvek v řece - možná ne. Přeložení silnice blíž k rodinným domům - uvidíme. Vedení jihlavského magistrátu...

Ostraha Dukovan neměla pistole, hlídala tam i neschválená firma

Cvičení Safeguard Dukovany 2014, do něhož se zapojili vojáci, policisté včetně...

Státní úřad pro jadernou bezpečnost zjistil, že čtyři členové ostrahy dukovanské elektrárny neměli pistole. Provoz...

Další z rubriky

Policie má i druhého útočníka, který zbil bývalého hokejistu Melenovského

Bývalý hokejista, dvojnásobný extraligový šampion, a nyní trenér druholigového...

Policie dopadla i druhého z dvojice útočníků, kteří loni v létě napadli na jihlavském Masarykově náměstí bývalého...

Ladovská zima táhne do Žďárských vrchů běžkaře, míří do stop i hospod

Ve stopách ve Žďárských vrších lze často narazit na školní či sportovní...

Když se sejdou dobré podmínky, je to pozemský ráj. Hlavně během víkendů míří do Žďárských vrchů stovky běžkařů. Plno...

Plány na planetárium padly, jihlavským astronomům by stačila dvojgaráž

Jihlavští astronomové si pořídili nový dalekohled.

Patnáct let od založení v úterý oslavila Jihlavská astronomická společnost. Od svého vzniku mají astronomové...

Najdete na iDNES.cz