Za okny fujavice, teploty sotva kolem nuly. Brr, že? A co takhle vyrazit do míst, kde i teď je nádherně, slunce hřeje o sto šest, moře je krásně teplé a led v drincích rychle taje… Naštěstí je jich víc než dost, stačí si vybrat.

 

Réunion


Na Réunionu si užijete francouzský luxus v divoké, tropické přírodě, obklopené dýmajícími sopkami. Přibližně 60 kilometrů dlouhé území je rájem outdoorových sportů a všech výletníků. Můžete podnikat horské túry, cykloturistiku, prodírat se tamaryškovými pralesy, surfovat na vlnách, potápět se či prolézat lávové tunely. Po celý rok rtuť v teploměru atakuje třicítku a stejně teplá je i voda v moři. Blaženě si tak polenošíte u Saint Gilles na romantické pláži s nádhernou, mělkou lagunou.

http://gty.im/639302464

Rady na cestu
? Nejvíce spojů zajišťují francouzské le­tecké společnosti z Paříže. Na réunionské ­letiště St. Denis se dostanete za 11 hodin. Vízum si obstarávat nemusíte, postačí pas nebo občanský průkaz. Přihoďte si do kufru francouzsko-český slovník. Anglicky se na Réunionu domluvíte málokde.

Katar


Výprava do země rybářů a lovců perel rozhodně není „cestou do středověku“. Arabská monarchie, které vládne emír, je moderním státem s vysokou životní úrovní. Jedna z nejbohatších zemí světa vděčí za své jmění zásobám ropy a zemního plynu. Peníze tak tečou do moderních staveb, o čemž se přesvědčíte již těsně před přistáním v hlavním městě. ­Dauhá je „propíchnuté“ skleněnými mrakodrapy a nabídne vám pětihvězdičkové zážitky: procházku v rezidenci boháčů zvané Katarská perla, starobylý trh Souq Waqif, pak se můžete vydat s karavanou do pouště…

http://gty.im/498876178

Rady na cestu
? O víza žádat nemusíte. Po předložení pasu a zpátečního cestovního dokladu dostanete zdarma dokument, který vám umožní strávit v Kataru devadesát dní. Z Prahy do Dauhá lítá přímá linka. Pro ženy je Katar bezpečnou zemí, nicméně nenoste výstřihy, krátké sukně a po setmění venku choďte v doprovodu muže.

Filipíny


Souostroví na druhé straně světa je pestrobarevnou směsicí etnik, jazyků, stylů a ekosystémů, které se vyplatí poznat.
Pro většinu filipínských ostrovů jsou typické vysoké hory (často sopečného původu), hustá tropická vegetace a terasovitá rýžová políčka. Četné národní parky ukrývají stovky vzácných rostlinných i živočišných druhů. Připočtete-li k tomu vodní sporty, vynikající gastronomii, zábavní parky i lidové slavnosti, horké počasí, rušná velkoměsta a výhodné ceny v obchodech, je zřejmé, že nudit se tady rozhodně nebudete.
Filipínské ostrovy jsou doslova rájem plným až kýčovitých scenérií palem, bílého písku a průzračné vody. Za zmínku jistě stojí i velmi pestrá, pro Evropana exotická gastronomie s vlivy španělské, čínské a malajské kuchyně. Oblíbené jsou také rozličné polévky a kromě rýže se často servírují nudle.

http://gty.im/611071620

Rady na cestu
? Pokud se tu nezdržíte déle než 30 dní, můžete cestovat bez víza. Pro vstup se vyžaduje platný cestovní pas a zpáteční letenka. Bojíte se sami do exotiky? Na dovolené s CK Fischer můžete využít služeb českého delegáta přímo na Filipínách. Zařídí s vámi vše potřebné.

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:07