,,Smyssly není jenom značka, jsou to naše potřeby, kterým jsme daly jméno.'' říkají zakladatelky matka Cecília Blanárová a dcera Silvia Straková.

_________________________________________________________________________

Česká značka Smyssly vznikla tradičně – na základě silného pouta matky s dcerou.

Ano, odjakživa jsme spolu měly velmi pěkný vztah matka–dcera. Máme podobné názory na věci, které nás obklopují, a zároveň každá z nás má jiné kvality. Pěkně se spolu doplňujeme. Panuje mezi námi respekt a úcta, zároveň si můžeme dovolit i vzájemnou kritiku. Od začátku nám bylo jasné, že naše propojení bude fungovat i v byznysu. Ke vzniku značky SMYSSLY nás dovedla touha vymyslet přírodní kosmetiku, která bude nejen účinná, ale bude i odrážet nás a naše potřeby v péči o pleť. Intenzivně jsme na tom obě pracovaly dva roky, ladily jsme receptury, vymýšlely design, hledaly správné dodavatele surovin, získávaly oprávnění k výrobě a prodeji.

Název USHUAYA jsme na začátku nezvolily úplně šťastně, jak se později ukázalo. Po dvou letech jsme se proto rozhodly pro radikální krok značku přejmenovat. Vymyslet nový název nám zabralo několik měsíců, důležité pro nás bylo zdůraznit, že jsme česká společnost. A tak vznikl název SMYSSLY. Celý rebranding byl pro nás náročným obdobím, nakonec ale máme z nového názvu radost. Myslíme, že nás dokonale vystihuje.

Trend přírodní kosmetiky je stále populárnější, čím se vaše kosmetika liší od ostatních přírodních produktů?

Naše kosmetika byla vymyšlena podle našich vlastních požadavků. To, co bychom my samy od kosmetiky očekávaly. Odráží tedy potřeby dvou generací žen a naše nejdůležitější požadavky: hydrataci, výživu a anti-age účinky. Následně jsme hledaly přírodní ingredience, které budou základem pro splnění našich potřeb. Naším cílem je povzbudit ženy v tom, aby se staraly o svoji pleť a používaly co nejkvalitnější přípravky s přírodním složením. Aby přijaly svoji přirozenost, nebojovaly s věkem a nehonily se za vyretušovanou dokonalostí žen z obálek módních časopisů.

Snažíte se eliminovat plasty a nahrazujete jednorázové obaly za recyklovatelné varianty. Z čeho jsou vaše produkty vyráběny?

Ano, snažíme se plasty vyloučit. Naše obaly jsou vyrobené převážně z přírodních materiálů. Využíváme bambusové dřevo, sklo, zbytkové dřevo, kůži, papír a látku. Podporujeme i malé české firmy, kterým zadáváme výrobu. Část našich obalů se vyrábí v malé soustružnické dílně u Prahy.

Vlastníte značku, která je ohleduplná k planetě. Jak to je ve vašem osobním životě?

Samozřejmě třídíme odpad, snažíme se vyhýbat nepotřebným plastovým obalům, nakupujeme v bezobalových obchodech a na farmářských trzích. A snažíme se eliminovat množství odpadu.

(Silvia) Já mám už vypěstované takové měřítko. Naučila jsem se nakupovat s rozumem, a ne impulzivně. Když mě něco zaujme, odcházím, aniž bych si to hned koupila. Jakmile se v myšlenkách k věci stále vracím, vím, že ji budu mít ráda, a koupím si ji. Miluji originální věci s příběhem. Doma jich mám několik a opravdu je mám velmi ráda. Když se na ně dívám, vidím příběh a hřeje mě to na duši.

(Cecília) Já mám ráda život starých věcí. Ráda předělávám něco, co už existuje, a dávám tomu svůj detail. Poté z věci vznikne nový kousek, ke kterému mám vztah. Není to jen nějaká anonymní věc z masové výroby, zároveň zachráním věc, která už je často na vyhození.

Prozradíte nám své plány do budoucna?

Stále se posouváme dopředu. Nedávno jsme uvedly na trh dva exkluzivní produkty: rozjasňující pleťovou masku a rozjasňující sérum se zlatem. Ve vývoji už je i nový oční krém, který bojuje proti tmavým kruhům pod očima a mimickým vráskám v citlivém očním okolí. Přestože jsme si řekly, že se na chvíli zastavíme, přece jen… chybí nám ještě péče o vlasy a stále nás láká výroba designových doplňků do domácnosti. No a stojí před námi nelehká úloha – dostat značku SMYSSLY i za hranice. Věříme, že se nám to brzy podaří.

  15:00
Témata: kosmetika, výroba, plast