Každá správná hospodyňka dbá na udržovanou a čistou domácnost. Někdy to však není vůbec jednoduché. Hlavně v případě, kdy vám vaše ratolesti podají místo pomocné ruky jen další špinavé prádlo.

Když se k tomu přidá ještě pohodlný manžel, který vás podpoří akorát uznáním z pohovky, starost o domácnost se může proměnit v menší rodinné drama. Nerozčilujte se a vyzkoušejte pár tipů, jak do úklidu zapojit celou rodinu, a to bez zbytečného křiku.

Sepište seznam úkolů


Připravte si list úkolů, které je potřeba udělat. V seznamu můžete vyznačit činnosti, které dětem a manželovi doporučujete, ale konečný výběr nechte na nich. Nejen, že získáte přehled o tom, co je potřeba udělat, vaši nejbližší zároveň uvidí, na co všechno jste byla doposud sama a tak snad budou ochotnější vzít nějaké povinnosti na sebe.

Vytvořte z uklízení zvyk


Pokud budete do úklidu zapojovat rodinu nepravidelně, nepůjde to tak dobře, jako když z toho uděláte pravidelný zvyk. Inspirovat nejbližší k tomu, aby se každý večer zapojili do společného poklízení špinavého nádobí po večeři, nemusí být až tak složité. Partner to zajisté zvládne a děti můžete motivovat například posunutím večerky o půl hodiny.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:19