Eliška Podzimková je je talentovaná ilustrátorka, která graficky navrhla kolekci originálních triček k závodům letošní běžecké série RunCzech. A nejsou obyčejná, jejich koupí podpoříte speciální charitativní projekt.

Už za týden je tady velký svátek všech běžců - Pražský půlmaraton! A právě teď máte první příležitost koupit si první tričko. K dispozici bude pět vizuálů, přičemž každý pražský závod bude mít vlastní motiv a všechny regionální závody pak budou mít jeden společný. Jedná se tak o zajímavou sběratelskou, limitovanou edici, kterou vytvořila značka adidas.

Autorkou návrhů je je talentovaná ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, které bylo v 16ti letech diagnostikováno poslední stádium Hodginova lymfomu. Nemoc překonala a po čase přišla s nápadem na unikátní projekt PLEŠOUNI - animovaným seriálem na pomoc onkologicky nemocným dětem. Cílem Eliščina projektu je převést tyto zásadní informace do animované a pro děti pochopitelné formy.

Eliška si občas jde zaběhat, ale k maratonu nebo půlmatratonu to má dle jejích slov daleko. “A tak moje představa, jak tento závod uběhnout, se neobejde bez záchytných bodů, které běžcům dodají energii a za které jsou vděční. Jsou podpůrnou mezistanicí na cestě k cíli. Každý z motivů představuje jednu záchytnou stanici. První zastávkou je osvěžovací stanice, jež bude motivem trička k Pražskému půlmaratonu. Jednoduše vás spláchne sprška, která kouká z okna, pod nímž právě probíháte. Další bude samozřejmě pitný režim, občerstvení ovocem nebo posvícení na cestu nočním během Prahou,” upřesňuje svůj koncept návrhu kolekce Eliška.

Proto půjde z každého trička této limitované kolekce 50 Kč na podporu jedinečného projektu PLEŠOUNI. Cena trička se bude dle typu pohybovat mezi 519 Kč a 649 Kč. K dostání budou během série RunCzech ve stáncích adidas a Sportisimo v místě závodů, v prodejně Sportisimo v Palladiu a Metropole Zličín a online na www.sportisimo.cz