Doporučujeme

TOP aplikace pro všechny vášnivé cestovatele

Chcete si užít cestování a nestresovat se tím, že jste si zapomněli průvodce nebo že nemáte vytištěné jízdní řády?

Žádný problém! Přinášíme vám přehled cestovatelských aplikací, které opravdu využijete! Stačí vám jen chytrý telefon s plnou baterkou. A že je jich opravdu, opravdu hodně! Proto je dělíme do 7 přehledných kategorií.

1. Ubytování


Ubytování je naprosto zásadní věcí, kterou řeší každý, kdo vyráží na cesty (pokud tedy nemá to štěstí a nebydlí u známých). Tady musíme zmínit klasickou aplikaci Booking.com.

Ještě širší nabídku ubytovacích kapacit pak nabízí agregátor HotelsCombined, protože sdružuje vyhledávání od více poskytovatelů, třeba právě i od Booking.com. Pokud jdete spíš alternativní cestou, rozhodně musíte mít v telefonu appku Airbnb, přes kterou si můžete rezervovat ubytování u místních, ať už chcete celý byt či dům, nebo vám stačí jen pokoj.

Jestliže toužíte po něčem levnějším, stáhněte si aplikaci Hostelworld.com, jež vám vyhledá výhodné ubytování v hostelu.

Úplně nejlevnější formu ubytování najdete díky appce CouchSurfing, jež zprostředkovává nejen sdílený nocleh na cestách, ale třeba i netradiční prohlídky města nebo zajímavé akce.

Hledáte ubytování vždy až na místě? Pak určitě oceníte aplikaci Hotel Tonight, která mimo jiné nabízí třeba i last minute slevy.


2. Mapy


Další klíčovou kategorií pro klidné a pohodlné cestování jsou mapy. Jasně, je to trochu nudná věc, ale určitě se bez nich na místě neobejdete. A které jsou nejlepší?

Kromě klasiky Google Maps, kde si cestu najdete online a uložíte si ji pro offline použití, jsou bezva i české Mapy.cz. Stačí si v předstihu stáhnout mapu města nebo oblasti, kam se chystáte, a pak ji budete mít dostupnou offline. A to se hodí!

Super je taky Maps.Me, protože se dá plně využít offline.


3. Doprava


Pro rezervaci letenek se vám bude hodit třeba aplikace Skyscanner, která umí zároveň vyhledat i ubytování a pronájem auta, stejně funguje třeba Expedia.

Letenky můžete hledat i přes Kiwi.com nebo třeba CheapFlights.

Chcete mít nejlepší sedadlo v letadle? Využijte aplikace Seat guru, která vám při rezervaci letenky pomůže najít nejlepší místo v dané cenové kategorii.

Cestujete raději vlakem? Pak musíte mít aplikaci Můj vlak – ta je určena nejen pro cestování vlakem po České republice, ale svede i offline vyhledávání v jízdních řádech evropských zemí.

Při vyhledávání místní dopravy pomůže Moovit. Je přehledná, jednoduchá a umí nasměrovat k nejbližší autobusové zastávce. Pokud se bojíte, že minete stanici, kde máte vystoupit, není nic jednoduššího, než využít tlačítko Let´s Go (česky Upozornění k výstupu), které vás upozorní, kdy máte vystoupit! No není to paráda?

Na podobném principu funguje i aplikace Transit. Ideální je také stáhnout si některou z aplikací přímo pro dané město nebo region, kam se chystáte.


4. Jídlo


Co by to bylo za dovolenou bez návštěvy nějaké skvělé restaurace, nejúžasnější pekárny nebo třeba tajného bistra, které v průvodci nenajdete? Proto se na cesty vybavte pravděpodobně nejlepší aplikací Yelp, která nabízí zřejmě nejširší databázi gastro podniků.

V této kategorii nesmíme zapomenout ani na FourSquare.

Jestliže chcete nakouknout pod pokličku místním, zkuste appku LocalEats. Možná nenabízí tolik možností jako Yelp, za to tam ale najdete třeba restaurace, které získaly různá ocenění.


5. Památky a místní tipy


Nechcete se nosit s knižním průvodcem? S tou správnou aplikací taky nemusíte! A která že to je? Jasně, tady musíme zmínit rozšířený a populární TripAdvisor, který vám vyhledá, na co si jen pomyslíte – od památek, přes ubytování i dopravu.

Super jsou taky průvodci Guides by Lonely Planet.

Jestli toužíte po objevování města tak, jak ho vidí místní, zkuste aplikaci Spotted by Locals (Tips by Locals in 67 Cities). Základní je zdarma, za konkrétního průvodce pro dané město pak zaplatíte okolo stovky.


6. Finance


Zajímá vás, kolik na dovolené utratíte, ale nebaví vás zapisovat si každé utracené euro někam do notýsku? Zkuste TrabeePocket, který vám pomůže udržet přehled o cestovních výdajích snadno a jednoduše. Na první pohled můžete vidět, kolik, za co a kde jste utratili.

Znáte to – cestujete ve skupině a nechcete pokaždé řešit, kdo co zaplatil, má zaplatit, jak rozpočítat útratu apod. S aplikací Splittr je těmto zmatkům konec! Díky ní bude mít každý přehled, kolik utratil, kdo komu kolik dluží atd. Na stejném principu funguje třeba i Splitwise nebo Tricky Tripper.


7. Ostatní


Protože jsou mraky aplikací, které jsou rozhodně užitečné, ale nezapadají do žádné z předchozích kategorií, vytvořili jsme ještě tuhle univerzální.

A co sem podle nás patří?

Třeba Google Translate, offline slovníky jednotlivých jazyků, nebo třeba aplikace na počasí.

Jednou z nejlepších je WeatherPro. Verze FREE nabízí 7denní předpovědi pro 2 miliony míst po celém světě. V placené verzi pak můžete najít i sílu a směr větru a další vychytávky. Super je taky AccuWeather.

Na cestách se vám může hodit i aplikace na přepočet měn. Vyzkoušejte třeba XE Currency, xCurrency nebo Currency-travel exchange rates, záleží jen na vás, která vám bude vyhovovat nejvíc.

Chcete mít podrobný přehled o navštívených místech vždy po ruce? Nebo se snad pochlubit svým přátelům, kde všude jste už byli? Pak si nenechte ujít aplikaci Countries Been, ve které si můžete zaznamenat všechny země a města, která jste navštívili, nebo chcete teprve navštívit. Super je, že tuto svou osobní mapu pak můžete sdílet se svými přáteli.


  • Vybrali jsme pro Vás