…?jsou květiny čím dál krásnější – různorodé, pestrobarevné. Zpříjemnit si domácí prostředí můžeme třeba chryzantémami, které pěkně vyladíme do barvy.

Japonský národní symbol
Chryzantémy zdobí v Japonsku nejen státní znak, třeba trůnu císaře Akihita v proslulém chryzantémovém paláci se říká chryzantémový trůn.

Co znamená jejich jméno
Chryzantémy se v Japonsku nazývají kiku, v překladu večerní slunce. Především ty podzimní jsou považovány za symbol nesmrtelnosti, protože kvetou až tehdy, když už většina ostatních květin uvadá.

Pro romantiky
Růžové chryzantémy Rossano, dvoubarevné Sound, fialové Anastasia Lilac a tmavorůžové Prada naaranžujte do malých kytic a společně prezentujte ve váze.

Barevná paleta
V současné době je barevná škála těchto květin tak široká, že už téměř upadlo v zapomenutí, jakou barvu mají původní divoce rostoucí asijské chryzantémy. Je to žlutá. Z toho důvodu se jim také někdy říká zlaté květiny.

Dobrá nálada zaručena
Oranžové chryzantémy Grand Orange, světle žluté Anastasia Sunny a jasně žluté Pjotr prozáří váš domov. Nádherně vypadají v kombinaci s moračem větším.

Celá v bílém
Inspirováno svatební kyticí: Bohaté chryzantémy Antonov s drobnými Ferry v zářivě bílé barvě působí slavnostně. Šmrnc tomuto aranžmá dodají dlouhé šlahouny břečťanu, které splývají přes okraj tmavé vázy.

Zelené kombinace
Pro všechny, kdo milují extravaganci, jsou zelené odrůdy chryzantém přesně tím pravým. Výjimečně působivé jsou ty s výraznými strukturami, například chryzantémy Santini Palm Green Dark a pavoukovité Anastasia Dark Lime.

Další skvělé tipy a nápady najdete v nové tině BydlímePředplaťte si tinu Bydlíme zde

  7:00,  aktualizováno  26. března 2019 12:02