Listina přihlášených na Raiffeisenbank Prague Golf Masters je kompletní a druhý ročník turnaje Ladies European Tour může příští týden v Golf Resortu Albatross začít. Odehraje se 22. - 24. června o celkovou dotaci 250 000 eur.

Na startu bude 126 hráček, z nichž osm je domácích. Jako jediná se přímo do soutěže dostala sedmnáctiletá profesionálka Klára Spilková, všechny ostatní Češky obdržely pozvánky. Z profesionálek to jsou Barbora Barcalová, Daniela Proroková a Denisa Sobotková, z amatérek Karolína Vlčková, jež minulý týden prošla cutem mezi profesionálkami na Slovensku, a dále Kateřina Krásová, Marie Luňáčková a Kristýna Pavlíčková. „Cíl pro turnaj je jasný, projít cutem,“ řekla trojnásobná matka Barbora Barcalová, jejímž caddiem bude profesionál Martin Příhoda. „Cut může být v plusových číslech,“ dodala Daniela Proroková, jež nad svým caddiem váhá. Z mezinárodního hlediska má turnaj ve Vysokém Újezdu u Prahy lepší obsazení než nyní probíhající Ladies Swiss Open, ačkoli švýcarský podnik nabízí více než dvojnásobnou dotaci. 


Tři doživotní členky LET – Helen Alfredsson, Trish Johnson a Laura Davies, další úspěšné hráčky money listu a majorů jako Gwladys Nocera, Lee-Anne Pace, Becky Brewerton i mladá anglická hvězda Melissa Reid a k nim dvacet aktuálních vítězek turnajů. To je navštívenka akce, která má za tvář Němku Caroline Masson, minulý týden druhou v konečném pořadí turnaje v Tálích. Ze zahraničních sponzorských pozvánek je třeba zmínit dvě Rusky. 


Talentovaná Anastasia Kostina vyhrála letos turnaj LET Access Series, zatímco Věra Šimanská se dala na golf coby olympijská vítězka v moderní gymnastice ze Sydney 2000. Jsou tu také výborné zahraniční amatérky, Angličanka Lucy Williams a Jihoafričanka Iliska Verwey.


Oficiálním vozem turnaje se stalo BMW, které chystá nejen předváděcí jízdy a prezentační akce pro diváky, ale také cenu v podobě automobilu za eventuální hole-in-one na 16. jamce. Oficiálním hotelem je Park Inn v Praze, značkou holí a oblečení pak Honma Lindeberg. 


Návštěvníkům turnaje přiblíží golf a jeho vybavení na driving range úspěšní profesionálové Stanislav Matuš, Lukáš Tintěra a Zuzana Mašínová.

Aktuální 40minutové záznamy z každého hracího dne bude vždy večer od 23.15 vysílat ČT 4 Sport.


Prodáno dosud bylo přes tři a půl tisíce vstupenek, zbývající jsou k mání v síti TicketStream anebo přímo na místě, kam se lze dostat za deset minut jízdy z Prahy po dálnici D5, exit Rudná a dále směr Vysoký Újezd. Vstupenky se budou každý den po hře losovat o ceny.


Předehrami turnaje budou juniorské Pro-Am ve středu 20. června v Prague City Golf Clubu na Zbraslavi a o den později dvě klasická Pro-Am už na Albatrossu. Při obou akcích se již ukáže většina profesionálních golfistek.