Zařaďte přírodní terapii do svého každodenního života.

V dnešním přetechnizovaném světe, kde jsme skoro všude na přijmu, všichni se nám snaží dovolat a přímo nás bombardují zprávami, se často člověk dokáže cítit jako v začarovaném kruhu.

Mnozí z nás hledají na chvilku únik z této zvláštní reality a uchylují se zpět k přírodě, která má na naše psychické a fyzické zdraví mimořádný vliv. Je prokázáno, že příroda je přínosná pro lidi  se závislostmi, další studie zjistila, že se snižuje hladina kortizolu – tento hormon souvisí se stresem.

Také je podstatné užívat si přítomný okamžik, pozorovat přírodu, poslouchat zpěv ptáků, šumění řeky, protože když celou procházku budete na telefonu volat s kamarádkou, nebo vyřizovat e-maily, tak si pravděpodobně vůbec neodpočnete.

Můžete namítnout, že nemáte čas jít do lesa, protože špinavé nádobí za vás nikdo neumyje a podlahy se také nevytřou jen tak, ale odejít na den z města s dětmi stavět domečky z mechu a běhat po lese, to jsou okamžiky, na které bude vzpomínat ještě hodně dlouho. Navíc se tam přirozeně unavíte (i vaše děti) a bude se vám krásně spát.

Čtěte také: Přínos lesní energie aneb Terapie lesem

/