Návštěva zoologické zahrady je vždy zážitkem pro děti i dospělé. 8. dubna to ale ve Dvoře Králové může být trochu jiné. Kromě tradiční procházky mezi zvířaty si můžete i zasportovat. Uskuteční se tu totiž Safariběh ČSOB 2017.

Závod, který proběhne pod záštitou generálního partnera ČSOB a projektu ČSOB Na Zdraví, nabídne vedle oblíbené desetikilometrové trati a rodinného běhu také kratší pětikilometrovou distanci. Všechny běhy budou začínat i končit u hlavního vjezdu do Safari, kde bude pro závodníky připraveno zázemí s občerstvením, soutěžemi a hrami pro děti. Účastníci všech tří závodů budou mít mimořádnou příležitost proběhnout se Africkým safari Josefa Vágnera nebo Lvím safari, tedy areály, které jsou jinak návštěvníkům dostupné jen v automobilech. Nejdelší trať zavede běžce i do pěšího safari a na dřevěnou lávku, kolem výběhů nosorožců, žiraf, zeber a antilop.
Startovné pro dva delší závody činí 300 Kč při registraci dopředu, na místě pak 350 Kč. Z každého startovného putuje 100 Kč na chov nosorožců v zoo a na projekty pomáhající volně žijícím populacím nosorožců přímo v Africe. Cena za účastníka v rodinném závodě je 20 Kč. V tomto případě bude nosorožcům věnována celá částka.

Na Safariběh se můžete registrovat ZDE.

Rodinný závod na 2 km: start v 10:00

Závod na 5 km: start v 11:00

Závod na 10 km: start ve 12:00 

KDE:  ZOO Dvůr Králové, start i cíl jsou u hlavního vjezdu do safari
  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:32