Doporučujeme

Pomoc, skoro nic nevidím!

Přes den v práci vystačíte s brýlemi. Ale co když si jdete zaběhat, vyrazíte na kolo, nebo dokonce na lyže? Nasaďte si čočky, uvidíte na svět hned líp.


Typů a druhů kontaktních čoček je spousta. Jak se v nich vyznat? Náš manuál vám poradí.


Na výlet


Na výletě chcete mít s čočkami co nejméně práce. "Pro takové aktivity jsou ideální jednodenní kontaktní čočky,“ říká optometrista Pavel Beneš. Mají řadu výhod. Každé ráno si do oka nasadíte vždy novou a čistou čočku. Nemusíte je čistit, na konci dne čočku z oka vyndáte a vyhodíte.




Na hory


Jednodenní čočky se vám budou hodit i při sportu. Vyzkoušejte třeba Biotrue OneDay, které obsahují stejné množství kyslíku (78 %), jako má lidská rohovka. A nezapomeňte ani na důležitou součást kontaktních čoček, kterou je UV filtr.




Vidět i za šera


O čtrnáctidenní čočky už je potřeba se důkladně starat a pečovat o ně. Můžou být z různých materiálů, ideální je silikonhydrogel (např. PureVision 2 HD). Oblíbené jsou ale i čočky měsíční, keré dobře propouštějí. "Velkou výhodou je také ostřejší vidění za snížených světelných podmínek,“ popisuje optometrista. Tyto čočky se na noc vždy vyndávají z očí! Je proto nutné je správně a důkladně čistit. 




Do roztoku s nimi


Ideální jsou roztoky inspirované prostředím oka, především lidskými slzami. Takový roztok má stejné pH, jako mají slzy, a obsahuje hyaluronát – zvlhčující složku, jejíž základem je kyselina hyaluronová. Díky tomu je nošení čoček pohodlnější, příjemnější a oči zůstávají svěží.

 




  • Vybrali jsme pro Vás