Běhání po asfaltu už dávno není strašák. A to proto, že boty, ve kterých běháme, jsou technologicky mnohem propracovanější a běhání v nich bezpečnější.

Běhání se v posledních letech natolik rozšířilo, že kolem sebe těžko najdete člověka, který mu ještě nepropadl. Ne každý má ale čas vyběhnout pokaždé do parku nebo do lesa na zpevněné, ale zároveň na došlap měkké cesty. Zvlášť ve městě chceme pro běh využít každou volnou minutu, a tak je velmi pravděpodobné, že poběžíme celou dobu, nebo aspoň valnou část, po asfaltu.Diskuzím, nakolik běh po tvrdém povrchu škodí kolenům a dalším kloubům, učinily přítrž běžecké boty vyrobené novými technologiemi, které zajistí při běhu maximální pohodlí, dostatečnou stabilitu, pohodlný došlap a následně i technicky čistý odraz. Absolutní novinkou v tomto segmentu jsou nové vysoce technické běžecké boty adidas SOLARBOOST, které přináší běžcům možnost dosažení ještě lepších výkonů.Začněme u jejich hmotnosti. Nové adidas SOLARBOOST jsou mimořádně lehké: váží o 15 gramů méně než předchozí model adidas Energy Boost, tudíž necelých 300 g.

A teď k největším vychytávkám, kterými vás nové adidas Solarboost nadchnou: adidas úplně jako první využil ve sportovním odvětví technologii Tailored Fibre Placement, která zajišťuje na milimetr přesné tkaní lehkých a zároveň pevných vláken. Společně v kombinaci s TechFit technologií tak svršek poskytuje optimální zpevnění chodidla na potřebných místech, ale zároveň umožňuje perfektní volnost pohybu bez jakéhokoliv omezení. Vylepšená mezipodešev Solar Propulsion Rail společně s technologií Boost zajišťuje dokonalou stabilitu a zároveň přesný a pohodlný došlap s maximálním návratem energie. Běžecká obuv byla navržena ve spolupráci s inženýry z NASA tak, aby každý díl konstrukce boty adidas SOLARBOOST vynikal specifickou technologií. Výsledkem je tak lehká objemová běžecká bota, kterou oceníte jak při kratších bězích, tak ale i při maratonu.

A jak nová bota přišla ke svému jménu? Název boty adidas SOLARBOOST charakterizuje její poslání i vlastnosti – boty byly pojmenovány po Slunci, největším zdroji energie, života a pohybu.

Proč si je tedy vybrat? Běžecká obuv adidas SOLARBOOST vám dodá sebevědomí, motivaci a potřebu lepšího výkonu!

Kde je koupíte a za kolik? adidas SOLARBOOST jsou k dispozici v dámské i pánské verzi za 4299 Kč na www.adidas.cz nebo v prodejnách a u partnerů adidas.

 

  14:11,  aktualizováno  26. března 2019 11:19