Zveme vás na zahájení výstavy slovenského malíře Igi Brezo, které proběhne 9. května v 15 hodin v budově pražského Senátu.

Jedná se o výstavu tvůrce expresivní, citově a pestrobarevně strukturované malby, originální a vymykající se jakýmkoli přirovnáním. Jeho osvobozující, jarem a barvami zářící plátna jsou oslavou zrodu, svátkem naděje.
Igi Brezo se narodil 29. května 1965 v obci Sihelné na Oravě (horský region severozápadního Slovenska).Igi měl k malování blízko už od dětství, během studia se úspěšně účastnil mnohých výtvarných soutěží a roku 2008 začal malovat a vystavovat profesionálně. Trvalou a nosnou inspirací jeho malby byla a stále je příroda. Jeho malby vyzařují jasné, ale i tlumené tóny barev.

Igi Brezo maluje i figurální kompozice: biblické motivy utrpení Krista, lidské tváře, pohádkové motivy, hudební inspirace a květinová zátiší. Mezi jeho obrazy najdeme i pohledy do vesmíru a vesmírné mapy. Jsou to obrazy reality i fantazie, rozjímání o planetě Zemi, nebeské obloze a nekonečném vesmíru.

Igi Brezo maluje komorní i velké formáty, používá akryl a kombinované techniky.

  11:19,  aktualizováno  26. března 2019 10:40