Máte rádi přírodu, cestování, turistiku, lezení, vodáctví a další venkovní sporty? Přijďte na další ročník největší evropské Výstavy stanů a vybavení do přírody, která se koná od 1. června do 19. srpna 2018 v pražských Letňanech. Připravena je spousta novinek i pestrý program!

Na výstavní ploše se letos představí více než 220 outdoorových značek. Najdete tady největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky.
„Sortiment na výstavě se stále rozšiřuje, protože reagujeme na přání návštěvníků. Za posledních pět let se k nám přicházejí vybavit nejen turisté a lidé mířící do kempů či pod stan, ale přibývají také cestovatelé, outdooráři, lezci, sportovci… Proto už několik let ke klasickým turistickým značkám přidáváme outdoorové. Letos to budou například spacáky Sir Joseph, karimatky Klymit, oblečení Marmot, boty Lowa, Salomon či Merrell, oblečení Craft nebo batohy Fjällräven. Na českém trhu tak vzniká zcela unikátní mix turistických, kempinkových a outdoorových značek, který nikde jinde na jednom místě nenajdete,“ říká Jaroslav Skalka ze společnosti ForCamping, která je pořadatelem Výstavy stanů a vybavení do přírody.
Akce však podle něj není jedinečná jen počtem prezentovaných značek, ale právě i širokým záběrem, kde si vyberou mladí, kteří vyrážejí na vodu nebo na festival, rodiny s dětmi jedoucí kempovat nebo podnikají výlety třeba na Kokořín, cestovatelé, dobrodruzi a světoběžníci, ale i vysokohorští turisté nebo horolezci. Vše si můžete zkusit, poradit se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny.

Boty šité na míru, ponožky v akváriu i výbava do letadla či na pláž


A co bude letos nového? „V centrální části na návštěvníky čeká přepravní pás, který evokuje atmosféru letiště, po němž se budou přepravovat cestovní zavazadla a batohy vhodné do letadla. Na přání zákazníků se rozroste také nabídka věcí k vodě a na pláž. Spousta značek a zajímavostí přibude také v sekci bot, kde budeme jako jediní v republice nabízet ručně šité boty od německé firmy Hanwag. Mnohé jistě zaujme akvárium, v němž budeme prezentovat unikátní a 100% nepromokavé membránové ponožky značky Sealskinz… Tento rok jsme pro návštěvníky připravili vůbec největší nabídku bot, textilu, ale také batohů a péřových spacáků,“ říká manažer výstavy Vít Hruška.

Za zábavou do stanového městečka či na pestrý doprovodný program


Ve stanovém městečku bude letos stát na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moct vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Novinkou pak bude plážový koutek s hamakami.
Pestrý bude i doprovodný program. Můžete se těšit na promítání cestovatelských a outdoorových filmů i na sérii cestovatelských přednášek. Své příznivce si jistě získají i ukázky Urban Trainingu Kari Traa, což je zábavná kombinace tělesného cvičení s kardio, sílou a intervalovým tréninkem pro všechny, které nebaví přeplněné posilovny, mají rádi čerstvý vzduch a intenzivní pohyb. Stejně velkým zážitkem pak letos na výstavě stanů rozhodně bude i soutěž ve zručnosti Wingman Show, v níž můžete předvést své dovednosti s multitoolem Leatherman.
Zároveň budete mít možnost vyzkoušet si svou šikovnost na lezecké stěně – a to dokonce i děti, kterým bude nově vyznačena soutěžní cesta o zajímavé ceny. „Pro děti jsme připravili speciální zábavné odpoledne, protože právě na Den dětí zahajujeme výstavu. Nebudou chybět hry, soutěže, spousta zábavy a přítomné rodiče jistě osloví možnost vyzkoušet si odbornou statickou diagnostiku pohybového aparátu dětí,“ upřesňuje Vít Hruška s tím, že pokud se na výstavu vydáte i kdykoliv jindy se svými potomky, díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vše v klidu vyberete.

Praktické informace:


Datum konání: od 1. června do 19. srpna 2018
Místo: PVA EXPO Praha Letňany
Otevírací doba: Pondělí – pátek: 15–20 hod., sobota a neděle 10–20 hod.
Vstup a parkování jsou zdarma!
Více na www.vystavastanu.cz

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:55