Zhubnout, zbavit se zlozvyků, více vydělávat, žít zdravěji: typická novoroční předsevzetí, která vždy zazní v prvních minutách nového roku.

Často opakovaně, protože odhodlání splnit svá předsevzetí obvykle mizí již během několika týdnů. Jak se tedy letos konečně dobrat k naplnění svých plánů a snů?

Stanovte si reálné cíle


Zda se Vám předsevzetí povede splnit, by mělo být jasné už ve chvíli, kdy ho formulujete. Jen těžko během půl roku zhrubnete o polovinu své hmotnosti, stanete se z pozice pokladní ředitelkou banky, uběhnete bez tréninku pět extrémních maratonů. Pokud si nastavíte své cíle realisticky, snáze jich dosáhnete a nebudete pak zklamaní, že se Vám je nedaří naplnit.

Rozdělte si cíle na menší konkrétní kroky


Každý měsíc si stanovte dílčí cíl a jděte za ním s co nejvyšším odhodláním. Nestane se vám pak, že v půlce roku zjistíte, že jste vlastně ničeho nedosáhli. Místo obecného „Letos zhubnu“ si například stačí říci, že každý měsíc shodíte jedno kilo. Nebo si stanovte, že každý měsíc přečtete jednu knihu, ne že jich za celý rok přečtete nejméně dvanáct. Konkrétní a dílčí kroky vám umožní svá předsevzetí snáze a úspěšněji plnit.

  10:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:25