Maledivy, Indický oceán - Atol Raa

Skvělý cíl i pro líbánky! Pláž s jemným bílým pískem omývá teplý průzračný Indický oceán. Letoviska jsou malá, takže se nemusíte bát hlavy na hlavě. Například na ostrůvku Raa najdete jenom jeden turistický resort. Těšte se na nedotčenou přírodu, pláže, které budete mít sami pro sebe, a samozřejmě na kýčovité západy slunce do moře.

Doporučujeme: Šnorchlování a potápění. Krásná pláž je chráněna korálovou bariérou.Lefkada, Řecko - Porto Katsiki

Jedna z nejkrásnějších pláží v celém Řecku se rozprostírá pod vysokými bílými útesy. Přístup je k ní buď z lodi, která vás sem doveze z městeček Vassiliki nebo Nidri, nebo po strmém schodišti od parkoviště. V sezoně ji chce každý vidět, takže někdy bývá přeplněná a nejlepší dobou k její návštěvě je tedy právě září a říjen.

Zpestření: Podívejte se na romantické útesy u majáku Akratas nebo na méně známou pláž Egremni.Sardinie, Itálie - Poetto

Osm kilometrů dlouhá městská pláž v Cagliari patří k nejkrásnějším ve Středozemním moři. A díky teplému podnebí se tu dá příjemně koupat až do konce října. Jestliže se navíc chcete u moře bavit, jste na správném místě. Podél pláže narazíte na spoustu barů a tanečních klubů, ve kterých skoro každý večer hraje živá muzika.

Užijete si: Vyrážejte k vodě autobusem, který jede podél pláže, a každý den vystupte na jiné zastávce: nejživěji bývá hned u první, poblíž přístavu Marina Piccola. Čím dál od centra města pojedete, tím tišší místa objevíte.  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:25