Nestihla jste o prázdninách dobít pořádně solární baterie? Našli jsme pro vás pět pláží, které jsou tak zatraceně skvělé, že se vám pak nebude chtít domů.

Filipíny - Snake Island

Záliv Honda Bay je posetý malými romantickými ostrovy a právě Snake Island je z nich nejzajímavější. Dva kilometry dlouhý klikatý pruh bílého písku svým tvarem připomíná hada a šplouchá tu tyrkysová voda plná pestrobarevných ryb. Byla by ale škoda spokojit se pouze s koupáním, protože podél celého ostrova se navíc skvěle šnorchluje! Na exkurzi po ostrovech v zálivu Honda Bay se vydejte lodí z přístavu Puerto Princessa.

Vezměte sebou: Boty do vody, abyste mohla bez píchání kamínků do nohou pozorovat ryby a korály. Hodit se bude také voděodolný kryt na mobil, díky kterému pořídíte úžasné podvodní fotky.Lampedusa, IIálie Conigli

Nohy vám tady omývá Středozemní moře, ale cítíte se jako v Karibiku! Pláž s průzračnou vodou a bílým pískem na maličkém jihoitalském ostrově Lampedusa byla uživateli serveru tripadvisor.com vyhlášena nejkrásnější pláží roku 2013. Celá oblast je i přírodní rezervací. Vyzkoušejte šnorchlování, potápění nebo se přebroďte mělkou vodou na ostrůvek Isola dei Conigli, na který připlouvají naklást vejce chráněné želvy karety.

Tp: Vyrazte na vyhlídkovou plavbu lodí. Je velká šance, že z paluby zahlédnete delfíny.Pokračování na další straně!


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:25