Svatební kytice pro nevěstu, svědkyni, družičky a maminky jsou samozřejmostí, na kterou určitě nezapomenete a většinou si ji každý odnese domů. Co ale udělat s živými květy ze svatební výzdoby?

Největší zájem je o svatební kytici nevěsty. Házení kytice patří mezi nejstarší zvyky, které se na svatbách dodržují. Podle tradice, ta z přítomných svobodných dívek, která kytici chytí, bude do roka sama stát na místě nevěsty. Pokud si nevěsta chce svou kytici ponechat na památku, může si pro házení nechat udělat její menší kopii.

Ostatní květinovou výzdobu můžete využít různými způsoby.

Jako poděkování hostům

Pokud máte na svatbu najatou floristku nebo dekoráterku, domluvte se s ní, že na konci svatebního veselí vytvoří z květinové výzdoby menší kytice nebo květinové dekorace, které můžete věnovat hostům jako poděkování za účast na vaší svatbě. Obzvláště ženy toto malé milé gesto ocení.

Do domova důchodců

Svatební květinovou výzdobu můžete také věnovat například do nemocnice, domova důchodců, azylového domu nebo jiného zařízení sociálních služeb. S danou institucí se však předem dohodněte na množství květin, které chcete darovat.

Květinová výzdoba může udělat doma parádu i další dny po svatbě.

Na další akci

Jestliže plánujete opravdu velkou svatbu, která pokračuje i druhý den, například rodinným brunchem, můžete květiny využít i pro tuto příležitost. I v tomto případě je dobré najmout si floristku, která květiny roztřídí, upraví a vytvoří nové květinové vazby.

Obdarujte rodinu

Pokud se svých květin nechcete vzdát vůbec, můžete si je samozřejmě odvézt domů a část darovat nejbližší rodině.

Ve všech případech je důležité, abyste se s personálem v místě konání svatby dohodli, aby vám květiny přes noc uskladnili na chladném místě, případně seřízli stonky a dali květiny do váz s čerstvou vodou.

Možná si říkáte, že je květinová výzdoba je zbytečná investice navíc, ale faktem je, že živé květy jsou jedním z hlavních faktorů, které dotvoří barevné schéma a náladu na oslavě. A navíc jimi můžete udělat radost i ostatním a podělit se tak o své štěstí.

Témata: Svatba, slavnost