Našla jste svého pana Božského? Přinesl vám květiny a pronesl něco ve smyslu: „Vezmeš si mě?“ Asi jste ho ulovila na celý život.

I když se v Česku rozvádí hodně párů, myslíme si, že svatební den zažijeme jen jednou za život. Proto k němu přistupme s neopakovatelnou důležitostí. Když už máte žádost o ruku v kapse, je načase řešit kdy a kde. Nejoblíbenější oddávací měsíce jsou od dubna do září. V tomto období se musíte připravit na pořekadlo „Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí“. Pokud jste se rozhodla pro malou svatbu na úřadě a na hostinu v bufetu, není to žádný problém. Jestliže plánujete velkolepé oslavy na Staroměstské radnici, počítejte i s ročním předstihem.Agentura, nebo trpělivost?

Kde jsou ty doby, kdy svatbu platili rodiče a dívka ještě navrch dostala velké věno. Dnes, kdy se vdavky odkládají na stále později, počítejte především se svou peněženkou. Dopředu se domluvte s partnerem, jakou máte představu o svatebním dni a kolik do něj chcete nebo můžete investovat. Trendem se staly svatby pod otevřeným nebem – investici do bohaté hostiny můžete vyměnit za opékání selátka.Při zařizování všeho potřebného máte každopádně dvě možnosti. Buď se spolehnete na svůj organizační talent a vše oběháte a umluvíte sama, nebo se obrátíte na svatební agenturu. Ta by vám měla nabídnout kompletní servis počínaje výběrem lokality. Samozřejmostí by mělo být zprostředkování jakýchkoli služeb týkajících se dne „D“.


Pohořet můžete už na samém začátku. Ideální je vrhnout se na internet. Udělejte si chvilku a v klidu si projděte jednotlivé nabídky. Nebojte se oslovit několik agentur najednou. Pak už vám nezbude než vybrat podle jejich nabídky, cen a hlavně osobního dojmu.


Proč byste měla na svatebním dnu spolupracovat s někým, kdo je vám nepříjemný. Také si dejte pozor, aby si vás nepřehazovali jako horký brambor. Hned u první schůzky byste měli dostat jednoho koordinátora, který vás provede veškerými přípravami až po ten velký den. Dalším faktorem je úspora času.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:35