Doporučujeme

Společné bydlení: Na co si dát pozor?

Neporadíme vám, po jaké době je vhodné začít s partnerem bydlet, protože to je velmi individuální. Můžeme vás však upozornit na pár důležitých věcí!

Společná domácnost je velkým milníkem v každém vztahu. Mnohdy až bydlení v jednom bytě (či domě) naplno ukáže, jestli jste si souzeni. Vědci nedávno přišli se zajímavou studií, podle níž čím déle před svatbou spolu bydlíte, tím větší je riziko rozvodu. Dost překvapivé, že? Pojďme se společně podívat na pár rizik společného bydlení!

Bez kompromisů to nejde!


Naprosto zásadní věcí u společné domácnosti je respekt, tolerance, a umění dělat kompromisy. Pokud jste oba dva velmi tvrdohlaví a rozdílní, je dost dobře možné, že bydlení ve dvou váš vztah naprosto položí. Je něco úplně jiného se vídat párkrát týdně a občas u sebe přespat. Když fungujete v jedné domácnosti, zákonitě bude docházet ke konfliktům, pokud ne na denní bázi, tak minimálně několikrát měsíčně. Je důležité se přes některé partnerovi nedostatky povznést, případně ty, které nemůžete vystát, nějakým způsobem řešit. To samozřejmě platí i naopak. Společné bydlení je velkou zkouškou lásky.

Čtěte také: 5 otázek, které vám každý muž dříve či později položí

Uchovejte si i "vlastní život"!


Často se stává, že po nastěhování do společné domácnosti s partnerem třeba i nevědomky vypustíte svůj předchozí život. Aniž byste si to plně uvědomovala, dost omezíte koníčky a hlavně přátele. To může být velmi nebezpečné, když třeba po čase přijde lehké vystřízlivění a opadne zamilovanost. Snažte se trávit čas nejen s partnerem a hlavně ne pouze ve vašem hnízdečku lásky! Vyrazte někam společně, ať už za vašimi (společnými) zájmy, nebo s přáteli.


Rozdělte si domácí práce!


Možná vám to nepřijde jako tak podstatná věc, ale věřte, že špatná "dělba práce" může zapříčinit velkou frustraci a dusnou atmosféru ve společném bytě. Zamilované ženy se často samy pustí do všeho, to ale neznamená, že jim to po čase nezačne lézt na nervy. A jak víme, u mužů je časté měnit zaběhlé stereotypy, takže neočekávejte, že když jste si ho nějak naučila, tak začne najednou ochotně se vším pomáhat. Nastavte si jasná pravidla hned od začátku, rozdělte si práce, a vyčleňte si určitý čas společného soužití i na úklid domácnosti. Přeci nechcete žít ve špíně!

Mohlo by vás zajímat: 4 potencionální krize ve vztahu

A co jídlo?!


Možná vás tento bod nenapadl... upřímně se vůbec nedivíme. Spousta lidí si neuvědomuje, že může být tématem sporu i taková zdánlivě jednoduchá věc jako je strava. Dosud jste chodili hlavně do restaurací a každý si objednal to, co chtěl. Když spolu ale dva bydlí, měli by své jídelníčky aspoň z nějaké části propojit. Přeci nebudete vařit spoustu různých jídel. Nezapomeňte si všímat i toto a nebojte se s partnerem o vašich stravovacích návycích před nastěhováním pobavit.


  • Vybrali jsme pro Vás