Už dávno do sebe nejste bláznivě zamilovaní. Máte děti, málo času sami na sebe, hodně starostí a stresu kolem. A co váš vztah?

Partner se cítí odmítnutý, nemilovaný, na druhé koleji v porovnání s dětmi a nemůže se zbavit pocitu, že kdyby vám každý měsíc vysázel beze slova na stůl celou výplatu a mlčky zase na měsíc zmizel, bylo by vám tak nějak mnohem líp. Není tedy divu, že z vašeho soužití se vytratil pocit vzájemné přitažlivosti a vědomí, že jako sexuální partner ještě něco znamenáte... Do vašich životů můžete vnést jiskru a nemusíte se u toho ani svlékat. Zkuste místo sexuality zdůraznit erotično – přitažlivé napětí, rozvernou hru mezi dvěma protipóly, vámi ženou a vaším partnerem jako mužem.Dejte mu najevo, že na něm záleží

Snad nejhorší pocit, kromě sexuálního nedostatku, kterému muž po příchodu dítěte a v unavených soužitích musí čelit, je ten, že na něm vlastně nezáleží. Některé ženy ve snaze být skvělou matkou odstaví manžela na druhou kolej s vědomím, že tomu jistě rozumí. On tomu možná rozumí, nicméně líto mu to jistě je. Dávejte mu najevo, že na něm záleží. Chvalte ho před dětmi (a před ním). Opakujte mu, jak moc je pro celou rodinu důležité, že vám poskytuje prostor, případně finance pro dobrou výchovu dětí. Váš partner potřebuje slyšet, že v tom strašlivém frmolu myslíváte i na něj a stýská se vám. Že sníte o čase stráveným jen a jen s ním. Že vám ten čas chybí, protože byl a bude tak krásný.


Když nestíháte sex, pište esemesky

Ženy-matky často přestanou na několik let sexuálně fungovat, protože je to přestane logicky „od přírody“ zajímat – nač se sexuálně vzrušovat, když další dítě momentálně rozhodně neplánujete. Dalším důvodem je, že jsou samozřejmě unavené. Řeší to často tak, že vypnou všechny erotické signály jen proto, aby si partner nemyslel, že snad něco bude, aby se nevzrušoval, aby je neotravoval a ony nemusely bolestně vysvětlovat, že na to nemají ani pomyšlení. Nechtějí muže vzrušovat také ze strachu, že si to pak vybije někde jinde.  Jenže pokud s vybitím jinde muž nemá problém, udělá to s vašimi signály nebo bez nich. Naopak, muži zaměřují svou pozornost tam, odkud signály vycházejí. Pošlete mu někdy necudnou zprávu, popište, co byste s ním prováděla, kdyby byl býval ležel ve vaší náruči. To, že na něco takového nemáte náladu, není valná odpověď. Váš partner také jistě nemá náladu čekat dva roky, až se vaše sexualita zase znovu probudí.


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 21:30